Niemcy znów wywołują skandal! Za to powinien być POZEW!

Niemcom wybitnie nie spodobał się pochód polskich patriotów, który – tradycyjnie – 11 listopada odbył się w Warszawie. Przeraził ich widok dziesiątek tysięcy Polaków przyodzianych w narodowe barwy.

Jak już pisaliśmy, na Marszu Niepodległości spotykaliśmy głównie przyjaźnie nastawionych Polaków. Patriotów, którzy do stolicy naszego kraju zjechali z wielu stron świata, by pokojowo manifestować swoje przywiązanie do Ojczyzny. Niemcy widzieli jednak coś innego.

Florian Hassel w „Sueddeutsche Zeitung” pisze o „upiornej atmosferze” Marszu Niepodległości. Niemieckie media piszące po polsku – jak Interia – cytują te opinie bez najmniejszej dozy oburzenia. Polskojęzyczni dziennikarze mają chyba za zadanie oswoić Polaków z tym, że być patriotą nie wypada.

60 tys. ultranacjonalistów, skrajnych prawicowców i neofaszystów? Zarówno „relacja” niemieckiego dziennika z Marszu, jak i jego zapowiedź, zawierały podobne określenia.

Czy polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareaguje na kolejne kłamliwe doniesienia niemieckich mediów? Świat już niemal przywyknął do tego, że Polaków można bezkarnie nazywać faszystami i neonazistami, co znajdzie poklask nawet w Brukseli. Czy nasi zachodni sąsiedzi zapomnieli już, czyj nacjonalizm rozpętał II wojnę światową, która pochłonęła 60 milionów ludzkich istnień?

ZOBACZCIE SAMI!:

„Marsz Niepodległości nie był jedynym wydarzeniem, … CZYTAJ WIĘCEJ!>>