UWAGA! Ogromne zmiany dot. dłużników właśnie weszły w życie! Masz dług? Lepiej to przeczytaj…

Zamiast 60 dni opóźnienia, wystarczy 30 dni zwłoki w spłacie rachunku czy faktury, aby trafić do rejestru dłużników – to jedna z najważniejszych zmian ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych, które właśnie zaczęły obowiązywać. Ta i inne mają uprościć windykację i zapobiegać zatorom płatniczym. Są częścią większego pakietu ustaw.

Na co dzień polskie firmy, jak i osoby prywatne, ciągle borykają się z problemem zatorów płatniczych. Chodzi o to, że pieniądze, które im się należą np. za wykonaną usługę, nie wpływają na ich konta lub wpływają z bardzo dużym opóźnieniem.

To źle wpływa na firmę i jej działalność, bo kiedy nie ma pieniędzy, nie ma jak zapłacić pracownikom czy też kupić potrzebne do funkcjonowania materiały. W samym tylko rejestrze BIG InfoMonitor widnieje obecnie ponad 2,2 mln dłużników.

Kwota zaległości przekroczyła 37 mld zł.

W życie właśnie weszły przepisy, które mają ułatwić życie zarówno polskim firmom, jak i osobom prywatnym.

– Rozwiązania zwiększą poczucie bezpieczeństwa Jeśli dowiem się, że firma, z którą chcemy podpisać umowę, nie płaci innym kontrahentom czy nie uiszcza podatków, to będzie to dla nas sygnał, że może nie warto z nią współpracować – powiedział wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj, opowiadając o korzyściach, jakie mają odczuć przedsiębiorcy.

Zgłoszenie po krótszym czasie… CZYTAJ WIĘCEJ>>