UWAGA Polacy! W tych regionach już dzisiaj obfite opady śniegu!

W piątek na niebie pojawi się sporo chmur. Z zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. W ciągu dnia w wielu miejscach mogą pojawić się opady deszczu, a nawet śniegu. Do tego temperatura odczuwalna nie będzie dla nas komfortowa.

17 listopada do południa na zachodzie, a po południu także w centralnej, południowej i wschodniej Polsce musimy być gotowi na deszcz lub mżawkę. Po południu pogoda poprawi się tylko w północno-zachodniej Polsce – tam lokalnie będzie się przejaśniać, a zza chmur wyjrzy słońce. W ciągu dnia wysoko w Sudetach, a po południu także w Beskidach i Tatrach należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, ale także samego śniegu.

W Beskidach i w Tarach opady białego puchu mogą być bardzo intensywne.

W ciągu dnia termometry wskażą od 3 do 5 stopni Celsjusza na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Nieznacznie cieplej będzie na zachodzie Polski – od 7 do 9 stopni.

Najbliższe dni przyniosą nam ochłodzenie i opady śniegu. To już najwyższy czas, by z szafy wyjąć ciepłe kurtki, szaliki i czapki. Za kilka dni mogą być bardzo przydatne.