Polska ma sojusznika! Z tym krajem WSPÓLNIE wystąpimy o reparacje wojenne

Angela Merkel ma spory ból głowy. Nie dość, że nie może uformować rządu i wszystko wskazuje na to, że będzie musiała powalczyć o zwycięstwo w wyborach do Bundestagu ponownie, to jeszcze Polska nie chce odpuścić tematu gigantycznych reparacji za straty wojenne.

Oficjalne stanowisko Berlina jest takie, że kwestia reparacji wojennych została zamknięta kilkadziesiąt lat temu. Polski rząd zlecił jednak przygotowanie raportu, z którego wynikło, że nasz kraj jak najbardziej ma prawo domagać się od Niemiec odszkodowań.

Politycy neoliberalnej opozycji każą natychmiast zaniechać jakichkolwiek działań, by uniknąć „pogorszenia relacji z Niemcami”. PiS nic sobie z tego nie robi i słusznie zauważa, że wszystkie możliwe narody, które miały prawo się ubiegać, otrzymywały od Niemców gigantyczne rekompensaty. Z wyjątkiem Polaków, których zginęło najwięcej (ok. 6 milionów).

Ponadto niemieccy naziści doszczętnie zrównali z ziemią infrastrukturę wielu miast oraz rozkradli nasz majątek narodowy. Nic więc dziwnego, że prezes PiS Jarosław Kaczyński chce za wszelką cenę wywalczyć rekompensatę dla swojego kraju. Co więcej – Polska zyskała w tej kwestii sojusznika!

Jest nim Grecja, która wraz z Polską miałaby wystąpić w trybie międzynarodowym do Berlina o reparacje wojenne. – Jednym z tematów rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z władzami Grecji była kwestia reparacji wojennych od Niemiec – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Ustalono, że w niedługim czasie możliwa jest współpraca parlamentarna w tym zakresie.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Grecji Prokopisem Pawlopulosem w ramach oficjalnej wizyty. Głowa greckiego państwa jest prawnikiem i naukowo trudził się w kwestiach wojennych odkodowań. Wśród tematów rozmów obu prezydentów była także przyszłość UE i członkostwo Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, które Polska obejmie na dwa lata na początku 2018 roku.

Prezydent Duda podjął temat odszkodowań również w czasie rozmowy z prezydentem Niemiec Frankiem Walterem-Steinmeierem we wrześniu 2017 roku. Prezydenci doszli wówczas do wniosku, że kwestia ta wymaga spokojnej debaty. PiS powołało zespół parlamentarny ds. reparacji końcem września.