To duże państwo ALARMUJE: Rosja szykuje się do wojny! Wysłali…

Baza lotnicza w Indonezji i neutralne wody wokół kraju stały się polem ostatnich operacji strategicznych dla dwóch rosyjskich bombowców tupolew Tu-95MS oraz ponad 100 osób wojskowego personelu.

Władimir Putin rozszerza wojskową obecność na kolejne obszary Pacyfiku. Wykorzystuje do tego maszyny zdolne przenosić broń atomową w każdą część Ziemi. Działania sił powietrznych dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej zaalarmowały australijskie władze.

Załoga bazy w Darwin postawiona została w stan „zwiększonej gotowości”.

To przypomnienie, że Rosja jest na naszym terytorium i chce być graczem w systemie bezpieczeństwa Pacyfiku. I użyje swojego wojska, by to zademonstrować – „The Guardian” cytuje eksperta ds. stosunków międzynarodowych, Peter Jennings z ośrodka naukowego Australian Strategic Policy Institute.

Zobacz również: Szokujące wyznanie Polki pracującej w Niemczech! “Polacy są druga kategorią ludzi”!

Przynajmniej jeden samolot wystartował z lotniska Biak z wyspy na północ od indonezyjskiej prowincji Papua.

Pozostawał w powietrzu przez ponad 8 godzin. Rosyjski MON twierdzi, że maszyna cały czas krążyła nad neutralnymi wodami.

Dwa Tu-95 przyleciały do bazy w Indonezji z rosyjskiego Amuru na południowym-wschodzie Rosji.

W drodze były tankowane z samolotu cysterny, Iła-78. „Niedźwiedzie”, jak nazywa się olbrzymie tupolewy, nawet bez tankowania w powietrzu mają zasięg blisko 15 tys. km.

To nie pierwszy raz, gdy Rosja demonstruje swoje wpływy w regionie Pacyfiku. – czytamy.

Ostatnio, w 2016 roku ujawniono, że wysłali oni na Fidżi, do swojego nowego partnera w regionie, tajny transport 20 kontenerów z bronią i sprzętem wojskowym – zauważa gazeta.

Zaraz za nimi przyjechał rosyjski personel wojskowy, by wyszkolić mieszkańców wyspiarskiego kraju w obsłudze przekazanego sprzętu.