Każdy zna ten utwór! Artysta stracił na nim miliony dolarów! Gotye wyznał PRAWDĘ która wszystkich zszokowała!

Mija sześć lat odkąd Gotye zdobył ogromną sławę dzięki utworowi „Somebody That I Used To Know”. Choć piosenkę grały wszystkie rozgłośnie radiowe w Polsce i na świecie, a na YouTube wyświetlono ją miliony razy, piosenkarz na zarobił na niej kokosów. 

Singel promujący trzecią płytę Gotye „Mirrors” trafił do sieci 5 lipca 2011 roku i natychmiast stał się przebojem. Piosenka wykonana z Kimbrą zdobyła nawet dwie statuetki Grammy.

Na przestrzeni sześciu ostatnich lat została wielokrotnie wykorzystana w filmach, serialach i różnych, artystycznych projektach. „Somebody I Used To Know” jest też prawdziwym hitem na YouTube.

Teledysk, wykonany przez Natashę Pincus, obejrzano w serwisie już ponad 940 milionów razy.

Taka popularność mogłaby przynieść artyście rekordowe zyski, jednak ten sam z nich zrezygnował.

Gotye jeszcze przed emisją klipu zaznaczył coś co zszokowało producentów….

“Nie jestem zainteresowany sprzedawaniem muzyki. To powód, dla którego nie wprowadziłem reklam na swój kanał Youtube, co w dzisiejszych czasach wydaje się dziwne, ale to decyzja, którą mogłem podjąć. – mowił Gotye.

„Nigdy nie chciałem też łączyć mojej muzyki z reklamami. Reklamy błagają o naszą atencję na całym świecie. Jeżeli robisz coś, co kochasz, a inni którym na tym zależy, trzymają to z daleka od świata ‘hej, kup to’ to jest to dobra sytuacja” – dodał.

Muzyk zaznaczył też, że nie ma nic przeciwko, by jego utwór wykorzystywany był przy różnych, ciekawych projektach. Kategorycznie jednak nie chce być kojarzony z reklamami i ich przymusowym oglądaniem.

Jak szacują zagraniczne media, Gotye mógł stracić nawet 10 milionów dolarów. 

fakt.pl