Will Smith zbankrutował! Przez własną głupotę

Tego słynnego aktora nie trzeba nikomu przedstawiać.

Will Smith znany jest z wielu kasowych produkcji kinowych. Na swoich filmach zarobił miliony dolarów.

Will Smith jednak w pewnym momencie okazał się bankrutem. Wszystko przez własną głupotę. Teraz opowiada swoją historię i przestrzega młodych przedsiębiorców przed popełnieniem podobnych do jego błędów.

– Pamiętajcie, żeby płacić podatki – radził młodym przedsiębiorcom aktor podczas wystąpienia na IBM InterConnect w Las Vegas.

Will Smith bankrutem

Will Smith jeszcze niespełna 3 dekady temu był kompletnie spłukany. Wszystko przez spór z IRS – amerykańskich urzędem podatkowym.

Will Smith w ciągu dwóch lat (1988-1990) zarobił prawie dwa miliony dolarów jako gwiazda muzyki! Zakładając, że złote czasy nigdy się nie skończą zaczął szastać pieniędzmi. Kupował domy, samochody, najdroższe ubrania i biżuterię.


Zobacz również: Śledztwo FBI: Adolf Hitler nie zginął w 1945 roku! [WIDEO]


Dość szybko wyszło na jaw, że aktor zapomniał o rzeczy najważniejszej… o podatkach.  Amerykański urząd podatkowy wyliczył, że zalega z kwotą 2,8 mln dolarów. Lata później w jednym z telewizyjnych wywiadów Smith mówił, że “on wcale nie unikał podatków”. Po prostu ich nie płacił.

21-letni wówczas Will Smith przeżył prawdziwą tragedię. Kończyły się złote czasy muzyki, pieniądze płynęły dużo mniejszym strumieniem. Wtedy dostał szansę zagrania w serialu “Bajer z Bel-Air”. Serial okazał się sukcesem. Willowi jednak urząd podatkowy pobierał większość pensji do momentu aż nie spłacił całego długu.

– Dziś już wiem, że Ameryka i Amerykanie czekają na podatki. Nie płaciłem, zabrali moje rzeczy, nie polecam nikomu – żartował.

Od tamtego czasu Smith jest gorąco zainteresowany podatkami w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu wspierał jeden z pomysłów prezydenta Baracka Obamy, by najbogatsi w USA płacili wyższe podatki.

 


Angelina Jolie wyznała straszną prawdę! Ta choroba ją wyniszcza!


Z drugiej strony podczas jednej z wizyt we Francji cieszył się, że nikt w Stanach Zjednoczonych Ameryki nie chce wprowadzać 75-procentowej stawki. A taką propozycję składał pięć lat temu Francois Hollande.

W wywiadzie dla francuskiej telewizji zapewniał, że nie ma najmniejszych problemów z płaceniem należności fiskusowi.

Will Smith o płaceniu podatków

– Nie mam problemu z płaceniem podatków i wszystkimi innymi wymaganiami mojego kraju. To, że siedzę tutaj, podróżuję po świecie, sprzedaję filmy, a jestem czarnym mężczyzną, który nie chodził do szkoły wyższej, to zasługa USA. – mówił Will Smith.

– Ameryka jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie mogę istnieć. Więc zapłacę wszystko, co muszę zapłacić, żeby utrzymać mój kraj – mówił. Zdziwił się jednak, gdy usłyszał o stawce 75 proc. – Boże, błogosław Amerykę – odpowiedział.

Will Smith nie płacił podatków

Kim jest Will Smith?

„Will Smith, właśc. Willard Christopher Smith Jr. (ur. 25 września 1968) – amerykański aktor, producent filmowy i raper. Smith był dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Filmowej, a także czterokrotnie do Złotych Globów; zdobył ponadto kilka statuetek Grammy oraz dwie Złote Maliny.

Pod koniec lat 80. XX wieku Smith uzyskał umiarkowany rozgłos jako raper, działając pod pseudonimem The Fresh Prince. W 1990 roku zaczął występować w serialu telewizyjnym Bajer z Bel-Air, dzięki czemu jego popularność gwałtownie wzrosła. W połowie lat 90., Smith porzucił telewizję na rzecz kina, występując w wielu filmowych blockbusterach.

Will jest jedynym aktorem w historii, którego osiem kolejnych obrazów zarobiło ponad 100 milionów dolarów i zadebiutowało na szczycie box office’u w Stanach Zjednoczonych.

Czternaście z dziewiętnastu filmów, w których zagrał Smith osiągnęło międzynarodowe zyski w wysokości ponad 100 milionów dolarów każdy, natomiast kolejne cztery obrazy z jego udziałem wygenerowały zyski powyżej 500 milionów dolarów.

Globalny dochód wszystkich filmów, w jakich wystąpił Smith wynosi ok. 5,7 miliarda dolarów. ” – informacje zaczerpnięte z portalu Wikipedia.pl