Dziś producent najpopularniejszego leku. Twórca heroiny, Cyklonu B i sponsor Mengele. W służbie III Rzeszy

Firma Bayer zasłynęła na  świecie jako producent aspiryny. Mało kto wie, że był to również producent syntetycznej heroiny, która królowała jako czołowy produkt do czasu wybuchu I WŚ. A Cyklon B? To kolejne dziecko popularnego koncernu farmaceutycznego…

Felixowi Hoffmanowi, któremu przypisano odkrycie aspiryny, udało się wyprodukować syntetyczną heroinę. W założeniu miał to być “cudowny lek”, panaceum na większość znanych  dolegliwości.

Nie powodował przy tym żadnych skutków ubocznych.  Osoby, które testowały specyfik, w większości określany swój stan po zażyciu jako “heroiczny” – stąd też nazwa tego “specyfiku”.

W wyniku obserwacji stwierdzono, że nowy “cudowny” medykament idealnie nadaje się jako syrop na kaszel oraz uśmierza ból dużo skuteczniej niż morfina . Zakładano przy tym, że heroina nie uzależnia.

Wkrótce wszystkie te założenia legły w gruzach. Okazało się bowiem, że firma Bayer stworzyła jeden z najbardziej popularnych, a przy tym śmiercionośnych narkotyków.

Gdy miażdżące dane zaczęły wychodzić na jaw, powoli wycofywano “lek” z obiegu.


Brutalnie gwałcona i poniżana. Wstrząsające wyznania testerki posiłków Hitlera

Brutalnie gwałcona i poniżana. Wstrząsające wyznania testerki posiłków Hitlera


W służbie diabła

W okresie międzywojennym dyrektor firmy Bayer powołał do życia I.G. Farben. Była to część koncernu zrzeszająca sześć największych niemieckich firm przemysłu chemicznego, kontrolujących około 80% produkcji w swojej branży.

Koncern ściśle współpracował z nazistami już w latach 30′. W roku 1933 firma przekazała na działalność NSDAP ponad 84 mln marek! Ten zabieg opłacał się kierownictwu I.G. Farben, bowiem od tamtej chwili mogli liczyć na specjalne traktowanie. Efektem było…

>>>CZYTAJ DALEJ<<<


Tajne listy z obozu. Więźniarki pisały je moczem. Ich treść jest przerażająca… [FOTO]

Tajne listy z obozu. Więźniarki pisały je moczem. Ich treść jest przerażająca… [FOTO]


“Aspirin: The Remarkable Story of a Wonder Drug” (aut. D. Jeffreys), “Auschwitz – medycyna III Rzeszy i jej ofiary” (aut. E.Klee), The Crime and Punishment of I.G. Farben (aut. J. Borkin), onet