Sądzisz, że Francuzi byli tchórzami? Będziesz zaskoczony. Tak wygląda PRAWDA!

Wbrew powszechnie spotykanej opinii Francuzi wcale nie byli narodem pacyfistów. Z mitem o zdradzonej Polsce i tchórzliwych Francuzach rozprawia się autor popularnej strony na Facebooku – II wojna światowa w kolorze.

Dzisiaj będzie coś smakowitego, bo właśnie zlecenie z Paryża dostałem.

Tak! Dobrze myślicie!

Dzisiaj będzie o rzekomej ”zdradzie” Polski w 1939 r. Na zdjęciu: 1 września 1939 r. Brytyjskie gazety informują o ataku Niemiec na Polskę [A],

Ten nazistowsko-komunistyczny mit ma się dobrze, zwłaszcza wśród pseudo-patriotów, którzy, najczęściej słabą polszczyzną, piszą o nim wraz z docinkami typu ”hehehe tchusze ulotki hehehe”.

Podstawą sojuszu Polski z Wlk. Brytanią i Francją były umowy. Z Francją umowę zawarto już w 1921 r. i odnowiono 19 maja 1939 r., z Wlk. Brytanią – 26 sierpnia 1939 r.

Obie umowy zobowiązywały strony do udzielenia sobie wsparcia na wypadek ataku Niemiec.

Francuska umowa przewidywała rozpoczęcie działań zaczepnych, a następnie ofensywę 15 dni po ogłoszeniu mobilizacji.

Ofensywa nie miała ratować Polski, ani szturmować Berlina; miała odciążyć front, żeby Wojsko Polskie mogło się przegrupować i ruszyć do kontrataku.

Polacy mieli kupić niezbędny czas. Generał Kutrzeba zakładał, że musi minąć 6-8 tygodni, by Polska odczuła efekty francuskiej ofensywy. Jednocześnie oba państwa zobowiązały się rozpocząć działania powietrzne.

Kiedy Niemcy uderzyli na Polskę, Francuzi…

>>>CZYTAJ DALEJ<<<