Dwaj bracia zgwałcili 14-letnią Iwonę. Nagrania widziało całe miasto. Nastolatka nie wytrzymała…

14-letni Alan S. zaciągnął swoją rówieśniczkę Iwonę do pustostanu i zgwałcił. Jego kolega nagrał wszystko telefonem. Po chwili do Alana dołączył jego 26-letni brat – recydywista Jonatan, który także wykorzystał dziewczynę. Sprawa wyszła na jaw, kiedy nagrania dotarły do nauczycieli i rodziców dziewczyny. Filmy nagrane telefonem krążyły po Nowym Sączu, a koledzy z klasy wytykali nastolatkę palcami.

Najpierw matka Iwony dowiedziała się o nagraniu, na którym widać, jak 14-latka uprawia seks ze szkolnym kolegą Alanem S. Film pokazała jej szkolna pedagog, która otrzymała go od rodzica jednego z uczniów. Kiedy kobieta wróciła do domu, przeprowadziła z córką poważną rozmowę.

14-latka z Nowego Sącza opowiedziała matce o koszmarze, jaki przeżyła. Jak twierdziła Iwona, wszystko zaczęło się od tego, że 14-letni Alan S. dwa razy przyniósł jej tabletki amfetaminy, których jednak nie zażyła, ale od razu wyrzuciła. Kiedy zaczepił ją po raz kolejny w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu, zażądał zapłaty za narkotyki. 14-latka stwierdziła, że nie zażywała narkotyków, więc nie jest mu nic winna.

Przyszły oprawca nalegał jednak, żeby zwróciła mu pieniądze. Zaciągnął Iwonę do pustostanu w towarzystwie dwóch kolegów. Tam zabrał jej pieniądze i rzeczy osobiste, a następnie zgwałcił. Kiedy prostestowała, groził jej śmiercią. Iwona została uderzona i upadła na plecy. 14-letni Alan S. dwukrotnie wykorzystał dziewczynę seksualnie. Wszystko nagrał jego kolega. Po chwili do Alana S. i jego kolegów dołączył także jego starszy brat – 26-letni recydywista Jonatan, który tego samego dnia ponownie wykorzystał dziewczynę.

14-latka nie przyznała się jednak od razu, że została zgwałcona także przez drugiego sprawcę. Nagranie z udziałem 26-letniego Jonatana S. zobaczył później aktualny partner matki Iwony. Pokazał mu je znajomy na kursie prawa jazdy. Iwona prosiła matkę, żeby nie zawiadamiać policji, bo 26-latek groził jej, że ją znajdzie i zabije. Wiedziała, że Jonatan S. był wcześniej karany i zaledwie miesiąc przed gwałtem wyszedł z więzienia.

Oprawcy nastolatki ukarani

Sprawa gwałtu trafiłą do prokuratury. Alan S. został objęty nadzorem kuratora, podobnie jak jego kolega Santino K., który nagrywał gwałt na Iwonie. Wobec trzeciego towarzysza – Daniela -postepowanie umorzono. 26-letni Jonatan S. – starszy brat Alana został skazany przez Sąd Okręgowy w Nowym Sączu na trzy i pół roku więzienia za gwałt na nieletniej. Sąd uznał, że w chwili zdarzenia miał ograniczoną poczytalność. Przez najbliższe 10 lat nie może zbliżać się do Iwony i musi zapłacić jej 10 tys. złotych. Sąd Apelacyjny podwyższył mężczyźnie karę do pięciu lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Nastolatka z Nowego Sącza bardzo przeżyła fakt, że nagranie trafiło w ręce jej szkolnych kolegów. Ze względu na zły stan psychiczny trafiła na terapię.