Sądzisz, że wiesz ile zarobiła Radwańska? Przeżyjesz SZOK! Ujawniono ile zgarnęła na kortach

Pod koniec września tygodnik „Wprost” opublikował ranking stu najbogatszych Polek. Na miejscu 34. uplasowała się 29-letnia Agnieszka Radwańska, której majątek wyceniono na 102 miliony złotych! Oprócz pieniędzy, które zarobiła na korcie w jego skład weszły też nieruchomości, które Isia nabyła. Są m.in. posiadłości w Krakowie, Londynie, Miami, a ostatnio w Sopocie.

Agnieszka Radwańska rokrocznie powiększała swój majątek. W trakcie swojej profesjonalnej kariery zarobiła aż 27 683 807 dolarów, co plasuje ją na 6. miejscu w klasyfikacji wszech czasów wśród tenisistek.

Tylko w 2015 roku, który był dla Agnieszki Radwańskiej wyjątkowo udany, zarobiła na korcie 6 mln dolarów. Do tego należy doliczyć wpływy z kontraktów reklamowych. Tu też zarobiła krocie.

Jednak już rok temu Radwańska przebąkiwała, że powoli zaczyna myśleć, co będzie robiła na sportowej emeryturze. Pewne było tylko to, iż zostanie przy tenisie. Najprawdopodobniej po ubiegłorocznym ślubie z 33-letnim Dawidem Celtem, zaczęła rozważać zakończenie kariery, być może powiększenie rodziny. W końcu podjęła tę trudną decyzję.

Agnieszka Radwańska definitywnie rozstała się z profesjonalnym tenisem. Ogłosiła to w środę na swoim profilu na Facebooku. Tam napisała, m.in. „W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo (…) W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji (…) Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną na dobre i na złe, rodzicom, siostrze, mojemu najlepszemu teamowi: Dawidowi, Tomkowi, Krzyśkowi, Jasonowi, moim sponsorom i partnerom – zawsze będę wdzięczna za wszystko, co dla mnie zrobiliście”.