Unia zniszczy Polskę! Jest oficjalna decyzja

Po blisko 3 latach nieustannej walki nie nadejdzie happy end. To zapowiada Komisja Europejska, która od kilkudziesięciu miesięcy szykanuje Polskę na arenie kontynentu. Jest oficjalna deklaracja.

W ostatnim czasie wiele pojawiało się informacji o rzekomym zakończeniu konfliktu na linii Warszawa – Bruksela. Wciąż jednak mieliśmy niezałatwione sprawy, których Frans Timmermans czy Jean-Claude Juncker nie mogli strawić.

Niestety wszystko wskazuje na to, że właśnie prysły nadzieje na rozejm. Polscy dyplomaci i unijni oficjele nie zakopią toporu wojennego, choć było naprawdę blisko. Co się stało? Nie do końca wiadomo, ale reprezentanci Komisji Europejskiej mówią stanowczo.

Komisarz do spraw sprawiedliwości Viera Jourova dała do zrozumienia, że Komisja Europejska nie wycofuje na razie skargi z TSUE przeciwko Polsce i nie rezygnuje także z procedury z art. 7.

– To nie jest coś co może zatrzymać procedurę z art 7. Debata w ramach Rady ministrów ds. europejskich będzie kontynuowana – zaznaczyła w cytowanej przez portal czeskiego radia publicznego wypowiedzi Jaurova.

– Nie ma automatyzmu między zmianami w Polsce a wycofaniem skargi czy zamknięciem procedury z art 7. KE analizuje te zmiany, ale na razie wszystko zostaje po staremu – dodała.