HIT! PiS roztańczony u Rydzyka. Biesiada na całego. Film bije rekordy w sieci [WIDEO]

Każdy ma prawo do szczerego i nieszczerego manifestowania wiary. Każdy ma prawo do uczestnictwa w uroczystościach religijnych z kim chce i gdzie chce. Ale media mają też prawo pisać o nad wyraz żarliwej religijności osób publicznych, zwłaszcza wtedy, gdy ekstatyczna postawa tych osób budzi wątpliwości. Czy wznoszone publicznie przez posła Stanisława Piotrowicza „Abba Ojcze” jest Panu miłe? Na pewno podobało się o. Tadeuszowi Rydzykowi. To on zorganizował w ten weekend polityczno-religijny spektakl, na którym „Abba Ojcze” wznosili -- prócz Piotrowicza -- m.in. premier Mateusz Morawiecki (który prosił Maryję, by inni kochali Polskę tak jak on), Beata Kempa (a więc minister odpowiedzialna za pomoc uchodźcom -- tu punkt za poczucie humoru dla PiS!) oraz Antoni Macierewicz, o którego szlachetnych intencjach nawet nie trzeba przypominać (zresztą, media nie raz się nimi zajmowały). Wspólny taniec polityków PiS do „Abba Ojcze” zachwyca. To po prostu trzeba zobaczyć!

Sobotnie urodziny Radia Maryja były uroczystościami, które pokazały nieobecnemu w Toruniu Jarosławowi Kaczyńskiemu, z kim trzyma o. Tadeusz Rydzyk. Nie zawsze są to bowiem osoby, na które stawia prezes PiS. Na urodziny przybyła nadreprezentacja osób, przez szefa rządzącej partii odsuniętych od władzy. Był zdymisjonowany minister środowiska Jan Szyszko, był zdymisjonowany minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i był zdymisjonowany minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Była też Beata Kempa, która straciła stanowisko szefa kancelarii premiera i był wreszcie wycofany ostatnio z pierwszej linii frontu walki o sprawiedliwe sądy, poseł Stanisław Piotrowicz.

I to właśnie ten ostatni wzbudził nasze największe zainteresowanie. Poseł, który zasłynął walką z „zepsuciem III RP”, czyli z „sędziowską kastą” tak żarliwie wznosił „Abba Ojcze”, że każdy kto zna przeszłość Piotrowicza, po prostu nie może przejść obok jego modlitw obojętnie. Piotrowicz to bowiem były członek egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie, a także kierownik szkolenia partyjnego i społecznego inspektoratu pracy. Podczas stanu wojennego był autorem aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji Antoniemu Pikulowi, którego oskarżono o kolportaż wydawnictw drugiego obiegu.

Ścieżki Piotrowicza i duchownych Kościoła Katolickiego w Polsce zbiegały się już wtedy, gdy nie był jeszcze znanym politykiem. W 2001 na konferencji prasowej ogłosił powody umorzenia śledztwa w sprawie molestowania nieletnich przez proboszcza z Tylawy. Bronił decyzji o umorzeniu. Stanisław Piotrowicz nadzorował wówczas pracę wszystkich prokuratorów w swojej jednostce. Decyzja o umorzeniu tego śledztwa została uchylona przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Krośnie, a w 2004 ksiądz z Tylawy został prawomocnie skazany.

Sobotnie uroczystości z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja odbyły się w Arenie Toruń. Mszy św. przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Koncelebrowało ją kilkunastu biskupów. W specjalnych namiotach zebrało się ok. 10 tys. osób.

Premier Mateusz Morawiecki, podczas swego przemówienia odwołał się do religijnej pieśni ku czci Maryi. -- Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja -- powiedział premier. W Toruniu zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy -- reprezentował go Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP -- ale ten skierował do świętujących specjalny list.

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie byłby sobą, gdy nie powiedział czegoś, co wzbudziłoby mocne kontrowersje. Słynny redemptorysta wytknął oficjelom, że ci znaleźli środki na dofinansowanie filmu „Kler”, za to dają zbyt mało na jego przedsięwzięcia! -- A kto z Was był, ręka do góry, na filmie „Kler”? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami -- grzmiał o. Rydzyk.

Urodziny Radia Maryja. Taniec wierchuszki PiS. Kaczyński nie przyszedł