Kilometry strachu: Kupili wymarzony dom. Skrywał coś przerażającego… Wszystko nagrali [WIDEO]

-- Jeśli coś jest zamknięte, to lepiej sprawdzić dlaczego, zanim się się to otworzy -- mówi właściciel liczącej blisko 100 lat posiadłości, pod którą odkryto coś bardzo dziwnego.

Jak długo można mieszkać w domu i nie znać jego wszystkich zakamarków? Okazuje się, że nawet osiem lat.

Tyle czasu zajęło państwu Terracciano z miasta Tampa na Florydzie zorientowanie się, co naprawdę znajduje się w ich piwnicy. W kupionej przez nich w 2010 r. nieruchomości znaleziono wejścia do sieci podziemnych, wielopoziomowych korytarzy.

Odkrycie od razu przykuło uwagę lokalnych historyków. Według wstępnych ustaleń „wrota” łączące dom kupiony przez państwo Terracciano z systemem nielegalnych korytarzy zamontowali jeszcze w latach 20. ubiegłego stulecia przemytnicy alkoholu.

W ten sposób próbowali ukryć swoją działalność przed policją. Tunele służyły im do transportu wysokoprocentowych trunków prosto do tak zwanych speakeasies, czyli lokali „dla wtajemniczonych” serwujących napoje wyskokowe.

Marina Terraciano w rozmowie ze stacją telewizyjną Fox wspomniała o sąsiedzie, który chwalił się plądrowaniem rzeczonych korytarzy. Mężczyzna twierdził, że jednym z nich szedł aż 20 minut, po czym zawrócił, bo po prostu zaczął się bać.

Scott Deitche, ekspert od historii przestępczości na Florydzie, spekuluje, że tunele spod domu państwa Terraciano położonego w Seminole Heights mogą prowadzić aż sąsiadującej dzielnicy Ybor City. Mowa tu o blisko siedmiu kilometrach podziemnych struktur, które zbudowano w tajemnicy przed służbami!

-- Biorąc pod uwagę to, kiedy zbudowano dom i gdzie wylano fundamenty, można zakładać, że był to przyczółek dla przemytników i nielegalnych producentów alkoholu -- dodał Deitche. Historyk zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, by wyjaśnić tajemnicę tych tuneli. Pod miastem może być ich jeszcze więcej…

Secret tunnel under Tampa home may have been for cock fighting