Ręce opadają! Szczerba składał życzenia i nagle wypalił z czymś takim!

– Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, sprawiedliwą, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich – mówił w spocie Jarosław Kaczyński. Na „życzenia” zdobyli się też politycy innych opcji politycznych.

Szanowni państwo, zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Za chwilę nowy rok. Chciałbym państwu złożyć najserdeczniejsze, najlepsze życzenia. Miłych, wesołych, rodzinnych, szczęśliwych świąt. I jak największego udziału w tej nadziei, radości, którą przyniósł ze sobą Chrystus. Chciałbym także życzyć jak najlepszego nowego roku. Ten, który mija, przyniósł ze sobą wiele dobrych wydarzeń. Przyniósł piękne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, sukcesy, także w dziedzinie ekonomicznej. Życzę, żeby kolejny rok spełnił jak najwięcej naszych nadziei, tych wspólnych i tych indywidualnych. By przybliżył taką Polskę, jakiej wszyscy chcemy. Polskę silną, dostatnią i sprawiedliwą. Jeszcze raz powtarzam to słowo: sprawiedliwą dla wszystkich – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości w opublikowanym nagraniu w mediach społecznościowych.

Jarosław Kaczyński nie był jedyny. Czytelnikom „Gazety Polskiej” życzenia złożyli m.in. pięknie śpiewająca posłanka Anna Paluch, równie dobry Eugeniusz Kłopotek (PSL), ale również minister Jerzy Kwieciński i wicepremier Piotr Gliński i minister Marek Suski. Nietypowe życzenia złożył też Donald Tusk, który przypomniał swoje nagranie z „Szansy na sukces” sprzed niemal 20 lat.

„Codzienna” podeszła nieco przewrotniej do zagadnienia. Zapytali o to, czego życzą swoim oponentom.

– Przegranej w wyborach w 2019 r. – wypalił poseł PO Michał Szczerba. Wszak każdy jest człowiekiem, redakcja „Codziennej” nie straciła wiary i w tego polityka. Gdy dopytali, czego jeszcze chciałby życzyć politykom rządzącym, odparł, że „Dużo zdrowia i szczęścia w życiu”.

Źródło: gpcodziennie.pl, twitter.com