Słynna sieć handlowa znika z Polski! Zamyka właśnie kolejne sklepy. W tych miejscach będą grupowe zwolnienia [PEŁNA LISTA]

Tesco planuje likwidację 32 sklepów w naszym kraju. Pracę może stracić nawet 1300 osób. Grupa Tesco podała wyniki finansowe za trzeci kwartał i okres Bożego Narodzenia.

W tym czasie sprzedaż LfL*w Europie Środkowej spadła o 3,0 proc. (- 2,4 proc. w Boże Narodzenie). Mocno wpłynęła na to Polska, która zaniżyła wyniki grupy. Dave Lewis, szef Tesco, omawiając wyniki, wspomniał o zamknięciu 14 sklepów w Polsce w tym okresie i o 32 planowanych na przyszłość. Dave Lewis zauważył, że regulacje dotyczące niedzielnego zamknięcia sklepów w Polsce wpłynęły na wyniki w kraju (spadek o 1,8 proc.), a wykluczenie nierentownych towarów w sklepach zmieniło sprzedaż o 1,2 proc. Sieć w omawianym okresie zamknęła 14 sklepów, a na kolejne okresy planuje zamknięcie kolejnych 32.

– Kontynuujemy podnoszenie jakości naszej działalności w Europie Środkowej, dodatkowo obniżając koszty i koncentrując się na zrównoważonej, rentownej sprzedaży. (…) Siedem niedziel handlowych mniej w Polsce i dodatkowe święta w krótkim czasie w Polsce i na Słowacji wpłynęły na naszą sprzedaż (spadek o 1,2 proc.). Nadal wychodzimy z nierentownych sklepów w Polsce, z 14 zamknięciami i 32 planowanymi zamknięciami w ramach trwającego przekształcania portfela – podkreśla szef Tesco.

Tesco podało listę 32 lokalizacji w Polsce, w których zamknie sklepy

Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, powiedział: – Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy – dodał Behan.

10 stycznia NSZZ „Solidarność” otrzymała od Tesco zawiadomienie o zamiarze rozwiązania umów o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Przyczyną zwolnień grupowych jest zamknięcie 32 nierentownych sklepów. Zwolnienia grupowe obejmą następujące grupy zawodowe: stanowiska podstawowe – maksymalnie 1125 osób, stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 175 osób.

Zwolnienia grupowe odbędą się w terminie od 1 lutego 2019 – 31 marca 2019 r.

Sklepy, które zostaną zamknięte:

– Bochnia, ul. Proszowska,

– Bytom, ul. Tarnogórska,

– Częstochowa, ul….

>>>CZYTAJ DALEJ<<<