Fatalne wieści. Prezydent nie oddycha samodzielnie. „Walczymy. Rokowania są niepewne”

Przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku odbyła się konferencja ws. stanu zdrowia Pawła Adamowicza. Stan prezydenta jest bardzo ciężki – Rokowania są niepewne. Potrzebujemy czasu, walczymy – mówił dr Tomasz Stefaniak.

– Walczymy o życie pacjenta. Jego stan jest bardzo ciężki. Rokowania są niepewne. Potrzebujemy czasu, walczymy. Zespół jest niezwykle profesjonalny. Prezydentowi oferowane jest wszystko, co współczesna medycyna może dać – powiedział podczas konferencji prasowej przed Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku dr Tomasz Stefaniak.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski dodał, że Adamowiczem zajmuje się zespół liczący osiem osób, w tym specjaliści medycyny ogólnej czy kardiochirurdzy.

– Prezydent nie oddycha samodzielnie. Specjalna aparatura podtrzymuje jego płuca – wyjaśnił.

Rzeczniczka prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek poprosiła, aby wszystkie myśli kierować w stronę Adamowicza.

Kolejna konferencja prasowa odbędzie się wieczorem. W szpitalu, przed którym odbyła się konferencja, przebywa prezydent Gdańska. Paweł Adamowicz został zaatakowany podczas finału WOŚP nożem przez 27-latka. Mężczyzna krzyczał, że przez PO siedział kilka lat w więzieniu.

Polityk PO przeszedł trwającą 5 godz. operację. Jego stan jest określany jako ciężki. Adamowiczowi zostało przetoczone 41 jednostek krwi.

Trwa relacja na żywo, gdzie na bieżąco informujemy ws. wydarzeń związanych z atakiem na Pawła Adamowicza.