PILNE! Lekarz o stanie Adamowicza, wymienia jego obrażenia! Stan jest dramatyczny. „Przetoczono mu 20 litrów krwi, dorosły człowiek ma jej tylko…”

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ugodzony nożem podczas finału WOŚP. Adamowicz przeszedł w nocy ciężką operację. Przetoczono mu ponad 20 litrów krwi. Jego stan jest bardzo poważny.

Podczas operacji przetoczono Adamowiczowi ponad 20 litrów.

– To bardzo dużo, bo dorosły człowiek ma jej około 5 litrów – mówi w Radiu Gdańsk  lekarz wojewódzki dr Jerzy  Karpiński.

Wylicza, na czym polegała operacja prezydent aGdańska: „Na naprawie serca, uszkodzonych naczyń i narządów wewnętrznych. Każda z tych ran pojedynczo stanowi zagrożenie dla życia. Prezydent  Gdańska ma uraz serca, urazy narządów miąższowych, jak wątroba,  śledziona czy nerki, też stanowią ogromne zagrożenie”.

– Niestety nie można jeszcze powiedzieć, że stan Pawła  Adamowicza jest stabilny. Na to jeszcze za wcześnie, bo sytuacja jest  bardzo poważna i nie jest jeszcze na tyle ustabilizowana, żeby mówić o  dobrym rokowaniu – mówił w Radiu Gdańsk lekarz wojewódzki dr Jerzy  Karpiński, dyrektor Wydziału Zdrowia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Chętnych do oddania krwi nie brakuje, wciąż w punkcie krwiodawstwa są gigantyczne kolejki.

Wiadomo, że prezydent był reanimowany, a jego stan wciąż jest krytyczny. Będziemy państwa informowali o sytuacji na bieżąco