Skandaliczne słowa Owsiaka po ataku na Adamowicza. Internauci: Co on pie****i?! [WIDEO]

Atak nożownika na prezydenta Gdańska nastąpił podczas światełka do nieba 27. finału WOŚP. Całą sytuację skomentowali najważniejsi politycy w kraju. Do sprawy odniósł się także Jerzy Owsiak, który swoimi słowami wzbudził liczne kontrowersje.

Zaledwie kilka minut wcześniej przed atakiem Paweł Adamowicz zamieścił zdjęcie z wydarzenia na swoim Instagramie.  Nikt się nie spodziewał tego, co po paru sekundach nastąpi.

– Policjanci bardzo szybko znaleźli się na miejscu, napastnik został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Wykonujemy czynności – poinformował rzecznik KGP Mariusz Ciarka. Okoliczności zajścia nie są jasne, tak jak i stan prezydenta. Na Facebooku pojawił się film, z którego wynika, że był reanimowany. Informacje te potwierdzają świadkowie.

Nożownika zatrzymano tuż po napaści, co potwierdził w TVN24 Joachim Brudziński, podobnie jak to, że Adamowicza reanimowano. – Mam informację, że prezydent gdańska był reanimowany. To niewybaczalny akt barbarzyństwa.

Na szczęście sprawca ataku został zatrzymany. Jest niezwykle poruszony, nie mieści mi się to w głowie, że przy tego typu uroczystości doszło do takiego aktu. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia – powiedział minister. Atak na Pawła Adamowicza podczas WOŚP skomentował także na Twitterze premier.

Prezydent Andrzej Duda również jest wstrząśnięty napaścią na prezydenta Gdańska. – “Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję -wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił” – napisał prezydent na Twitterze.

Szef PO Grzegorz Schetyna przekazał, że jest głęboko poruszony tym, co wydarzyło się podczas gdańskiego finału WOŚP. – “Paweł Adamowicz ranny w ataku nożownika podczas gdańskiego finału WOŚP. Jestem głęboko poruszony tą sytuacją, trzymamy kciuki za Pawła, a myślami jesteśmy z jego najbliższymi”. – oświadczył na Twitterze.

Sprawę dodatkowo skomentował Jerzy Owsiak, który nadmienił w swojej wypowiedzi pytanie retoryczne o obóz koncentracyjny Auschwitz. To stwierdzenie wzbudziło liczne kontrowersje w internecie.

“Co on pier****”

– pytał jeden z internautów.

“Jakie obozy, co to ma wspólnego z całą sytuacją? Jurek zastanów się i naucz się panować nad emocjami i słowami!”

-zwróciła uwagę internautka.