HIT w sieci! Piotr Żyła rozbawił wszystkich fanów! Tak skomentował swój skok

Po pierwszej części sezonu wyraźną zniżkę formy zanotował Piotr Żyła. Skoczek z Cieszyna po konkursie drużynowym był jednak w dobrym humorze.

Polacy zajęli trzecie miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Piotr Żyła oddał najgorsze skoki spośród czwórki naszych reprezentantów, a do najlepszego indywidualnie Austriaka Stefana Krafta stracił łącznie prawie 50 punktów.

Żyła wyraźną zniżkę formy zanotował podczas Turnieju Czterech Skoczni. Wcześniej aż 5-krotnie znajdował się na podium w indywidualnych konkursach, a ostatnio plasuje się w okolicy pierwszej i drugiej dziesiątki. – Skoki są dobre, tylko krótsze (śmiech). Nie, te skoki nie są takie jakbym chciał, ale pracuję cały czas nad tym, żeby były coraz lepsze i dłuższe – wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

– Jak już skoczyłem drugi skok to widziałem, że trochę brakowało, ale Kamil, Dawid i Maciek skakali bardzo dobrze – mówił wcześniej Żyła na temat konkursu drużynowego.

W klasyfikacji generalnej 32-latek wciąż plasuje się na trzecim miejscu, rozdzielając dwóch rodaków – Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Kolejny indywidualny konkurs odbędzie się w niedzielę (20 stycznia) na Wielkiej Krokwi.