PILNE: Szef ochrony WOŚP zatrzymany! Chodzi o Adamowicza

Zatrzymano szefa ochrony imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z 13 stycznia w Gdańsku. To wtedy doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza.

„Na polecenie prokuratury został zatrzymany szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku” – napisała w poniedziałek rano na Twitterze Prokuratura Krajowa. Wtedy doszło do brutalnego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Zatrzymany mężczyzna ma mieć postawiony zarzut składania fałszywych zeznań. Według prokuratury wprowadził śledczych w błąd informując o tym, że Stefan W. podczas ataku posługiwał się plakietką z napisem „Media”. Z ustaleń prokuratury wynika, że napastnik w inny sposób dostał się w pobliże prezydenta Gdańska.

Tuż po ataku pojawiały się doniesienia, że Stefan W. przeszedł przez ochronę bez problemów, ponieważ udawał dziennikarza i miał plakietkę „Media” wydawaną przez organizatorów.

Prokuratura oprócz śledztwa dotyczącego zabójstwa prezydenta Gdańska prowadzi też równolegle drugie postępowanie, które ma na celu sprawdzenie prawidłowości organizacji i zabezpieczenia gdańskiego finału WOŚP, w czasie której to imprezy zaatakowany został Paweł Adamowicz.

Do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza doszło w niedzielę, 13 grudnia, podczas finału WOŚP w Gdańsku. Na scenę wtargnął 27-letni Stefan W., który dźgnął prezydenta nożem. Pomimo zaciekłej walki o życie Adamowicza nie udało się go uratować. W poniedziałek prezydent Gdańska zmarł. W sobotę, 19 stycznia, pochowano go w Bazylice Mariackiej.