Owsiak publicznie zrównany z ziemią! Nie umiał się wytłumaczyć

Sprzeczność w działaniach Jerzego Owsiaka została właśnie brutalnie obnażona. I to publicznie. Szef WOŚP nie umiał znaleźć słów, by się wytłumaczyć. Bo i trudno obalić wytoczone przeciw niemu argumenty.

Jerzy Owsiak w mediach III RP przedstawiany jest jako człowiek nieskazitelny, filantrop. Wszelkie niewygodne pytania o gospodarowanie środkami zebranymi w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, są traktowane jak bezpośredni atak na chore dzieci.

Prawda o Owsiaku

Taką manierę wprowadziły w życie siły przychylne Jerzemu Owsiakowi i… środowiskom politycznym, które wspiera. Przypomnijmy, że w 2012 r. zaprosił na główną scenę Woodstocku Bronisława Komorowskiego z PO.

Dziś, jeszcze bardziej niż wtedy, angażuje się politycznie. Wspiera środowiska antynarodowe i proaborcyjne. Nie ukrywa swoich poglądów i zaraża nimi młodzież skupioną wokół siebie. Atakuje kolejnych ludzi mających inne od niego zdanie, jednak teraz doczekał się wytrawnej riposty.

Jerzy Owsiak zaprosił Kaję Godek (Inicjatywa #ZatrzymajAborcję, Fundacja Życie i Rodzina) do tego, by przyjechała do WOŚP i zobaczyła, z jakimi problemami zmagają się rodzice dzieci urodzonych z ciężkimi wadami genetycznymi. Kaja Godek mocno odpowiedziała.

Zapraszam panią na jeden dzień i przeczytanie próśb od rodziców, którzy proszą o pomoc dla swoich dzieci. Dostajemy kilka tysięcy takich próśb z różnymi problemami rodziców, kobiet, które wychowują takie dzieci bez wsparcia państwa. Pani Kaju, proszę do nas przyjechać, pochylić się nad tymi prośbami i pomóc nam podjąć decyzję, komu pomóc, a komu nie. Proszę spędzić z nami osiem godzin i tę decyzję nieudzielenia pomocy uwierzytelnić swoim podpisem – powiedział Owsiak w rozmowie z pomponik.pl.

I oczywiście Owsiak posłużył się dramatem kobiet, które urodziły dziecko z wadami genetycznymi i zostały bez pomocy: – Kobiety pozostawione są same sobie. (…) To my te dzieci ratujemy, nasz sprzęt zakupiony przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To dzięki naszym urządzeniom te dzieci żyją i my się z tego cieszymy – podkreślił szef WOŚP.

Odpowiedź Kai Godek była bardziej bezpośrednia, niż Owsiak się spodziewał, zrównała go z ziemią:

>>>CZYTAJ DALEJ<<<
ZOBACZ RÓWNIEŻ: