Mobilizacja armii! Wiemy, kto i kiedy dostanie powołanie w pierwszej kolejności

Mobilizacja w polskiej armii! Kto w pierwszej kolejności dostanie powołanie do wojska? Napięcie na wschodnim pograniczu Unii Europejskiej wzrasta. Siły sojusznicze jednoczą się w obliczu rosyjskiej agresji. Federacja Rosyjska już 4 lata temu udowodniła, że nie waha się zaatakować militarnie państw znajdujących się na zachód od Moskwy.

Władze NATO nie mają wątpliwości, że – skoro atak na Ukrainę uszedł Putinowi na sucho – teraz może spróbować z krajami Bałtyckimi i Polską. – Władimir Putin może wywołać trzecią Wojnę Światową w dowolnym momencie.

Może podjąć decyzję o inwazji na Polskę w ciągu kilku godzin – ostrzega brytyjski generał sir Richard Shirreff, który był zastępcą Naczelnego Dowódcy Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE), jednego z dwóch dowództw strategicznych NATO w Europie. Jednak jak zaznacza brytyjski “The Times”, NATO jest zupełnie nieprzygotowane.

Dlatego zachodzi konieczność, by w pierwszej kolejności mobilizowały się armie narodowe, na swoim własnym terytorium.

Prowokacje na wschodzie Polski i Bałtyku (szczególnie z wykorzystaniem naszej przestrzeni powietrznej i wód terytorialnych) są praktycznie kwestią czasu – przewidują przedstawiciele NATO.

Dodatkowo spór w Syrii, który w ostatnich dniach się zaostrza, zdecydowanie oziębił stosunki pomiędzy Rosją a sojusznikami Polski.

Napięcie może, niestety, rozładować się na terytorium naszego kraju. Strona rosyjska ma być szczególnie zmobilizowana w obliczu obecności wojsk amerykańskich na terenie Polski. Już jakiś czas temu prezydent Rosji straszył Warszawę – bardzo bezpośrednio – że “skieruje na Polskę rosyjskie rakiety”.

Tych słów – choć wielu uznało je za blef – nie możemy lekceważyć. Chociażby ze względu na fakt, że w ciągu ostatnich kilku lat Rosja realnie włączyła się w kilka konfliktów militarnych.

Polska formuje wyspecjalizowane siły obrony na Wschodzie, by przeciwdziałać agresji Rosji – podaje express.co.uk.

Jak czytamy na łamach brytyjskiego portalu, głównym wsparciem dla zawodowej armii mają być powołane za kadencji Antoniego Macierewicza Wojska Obrony Terytorialnej.

Jednak, w obliczu mobilizacji Sił Zbrojnych, powołania muszą spodziewać się też mężczyźni będący obecnie w cywilu.

Większość mężczyzn w naszym kraju należy w tej chwili do Narodowych Sił Rezerwowych.

Kto dostanie powołanie do wojska?

“Na front” Siły Zbrojne mogą wziąć każdego w wieku od 18 do …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<