To już wojna! Jest odpowiedź polskiego MSZ na haniebne oskarżenia Izraela

Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność spadła do zera – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. To odpowiedź na skandaliczne słowa p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, który powiedział, że nie przeprosi za słowa o „antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki”.

– Nie będziemy dawać się prowokować politykowi, którego wiarygodność po skandalicznej wypowiedzi i krytyce ze strony wielu środowisk żydowskich z całego świata oraz ze strony USA spadła do zera – powiedział wiceszef MSZ.

W czwartek p.o. szefa izraelskiego MSZ Israel Katz stwierdził, że nie żałuje swojej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matki” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami.

Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (przyp. red. –były premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca, „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – podkreślił Katz.