Wojska rosyjskie przy granicy z Ukrainą! Wkrótce dojdzie do ataku [WIDEO]

Zagrożenie wybuchu zakrojonej na szeroką skalę wojny to nie deklaracja. Jest ono całkowicie realne, zwłaszcza w świetle obecnych przygotowań wojskowych przeciwnika – mówi Petro Poroszenko w rozmowie z telewizją „112 Ukraina”. Eksperci ds. wojskowości nie mają wątpliwości, Rosjanie chcą „rozgrywać” wybory prezydenckie na Ukrainie.

Sytuacja między Ukrainą a Rosją od 2014 roku jest bardzo napięta. Pod koniec zeszłego roku byliśmy świadkami przejęcie, a wcześniej ostrzelania ukraińskich kutrów, które następnie zostały przejęte przez rosyjską marynarkę wojenną.

Eksperci komentujący konflikt na linii Rosja – Ukraina nie mają wątpliwości. Władimir Putin rozpoczął grę, która ma na celu wpłynięcie na zbliżające się wybory prezydenckie na Ukrainie. Te odbędą się 31 marca i pewnym jest, że jednym z głównych kandydatów do reelekcji jest Petro Poroszenko.

Oświadczenia prezydenta Poroszenki potwierdzać może chociażby film udostępniony przez twitterowy profil liveumap. Widać na nim oddział rosyjskich wojsk przygotowanych do wyjazdu w stronę Donbasu.