Już jest! Oficjalne stanowisko rządu wobec ekshumacji w Jedwabnem. Co na to Żydzi?

Dla nas najważniejsze jest to, żeby prawda historyczna była uwypuklona, a prawda historyczna o losach Polaków w czasie II wojny światowej świadczy o tym jak wspaniałym, wielkim jesteśmy narodem – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który był gościem w Polsat News.

To na antenie Telewizji Republika prezes Instytutu Pamięci Narodowej mówił o gotowości przeprowadzenia ekshumacji. – Instytut Pamięci Narodowej jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. Decyzja jednak nie należy do nas – podkreślał dr Jarosław Szarek, który wystąpił w programie „W Punkt”.

Teraz premier zapytany w Polsat News o tę sprawę odpowiedział:

– Zobaczymy jak ta sytuacja się rozwinie. Ostateczne decyzje są decyzjami i odpowiednich prokuratorów w tej sprawie, ale też oczywiście będziemy uwzględniali różnego rodzaju okoliczności w tej sprawie.

– Dla nas najważniejsze jest to, żeby prawda historyczna była uwypuklona, a prawda historyczna o losach Polaków w czasie II wojny światowej jest dla nas z jednej strony niezwykle smutna, ale też świadczy o tym jak wspaniałym, wielkim jesteśmy narodem i kto ponosi wyłączne winy za Holokaust, okupację, terror okupacyjny czasów II wojny światowej – mówił szef rządu.

Źródło: Polsat News/telewizjarepublika.pl/wpolityce.pl