Wstrząsające nagranie z akcji na Nanga Parbat wyciekło do sieci! Nie mieli szans… [WIDEO]

„Podano oficjalną informację, że wypatrzone w ścianie Nanga Parbat sylwetki to ciała zaginionych kilkanaście dni temu wspinaczy – Tomiego Ballarda oraz Daniele Nardiego” – podał portal telewizjarepublika.pl. Do internetu wyciekło nagranie z akcji poszukiwawczej. Nie ma już żadnej nadziei. 

Zespół ratunkowy Txikona już w środę zlokalizował na wysokości 5900 m n.p.m dwie sylwetki, jednak dopiero dziś oficjalnie potwierdzono, że są to ciała dwóch zaginionych himalaistów.

„Z wielkim bólem informujemy, że poszukiwania Daniele i Toma Ballarda zostały zakończone. Ich cząstka pozostanie na zawsze na Nanga Parbat. Ból jest ogromny, ale po zrobieniu wszystkiego, co możliwe, musimy się z tym pogodzić.” – napisano na oficjalnym profilu Daniele Nardiego na Facebooku.

Na nagraniu jakie pojawiło się w sieci widać morderczą siłę natury. Lawiny schodzące z Żebra Mummery’ego jakie zostały uwiecznione na filmie prawdopodobnie okazały się śmiertelne dla pary himalaistów.

Teraz kluczową sprawą jest bezpieczny powrót całej ekipy ratunkowej Alexa Txikona, ale jak widać wcale nie będzie to takie proste.