Mrożące krew w żyłach spotkanie! Gdyby tego nie nagrał nikt by mu nie uwierzył [WIDEO]

Do bliskiego spotkania z niedźwiedziem doszło na terenie Leśnictwa Sokoliki na Podkarpaciu. Podleśniczy wybrał się na spacer po lesie i nagrywał wędrówkę kamerą. Zwrócił uwagę na świeże ślady wielu zwierząt pozostawione na śniegu. I nagle się zaczęło. Zza drzew z rykiem prosto na niego ruszył niedźwiedź. Mężczyzna wrzasną i zaczął uciekać. 

– Nie śmiejcie się z moich wrzasków. Nie było żartów. Podbiegł na dwa i pół metra – napisał autor na końcu filmiku, zamieszczonego na You Tube.

W Bieszczadach niedźwiedzie już na dobre wybudziły się z zimowego letargu. W miejscach, gdzie jest ich dużo, umieszczane są tablice z ostrzeżeniami.

– Martwi nas, że niedźwiedziom nie przeszkadza bliskość człowieka, jego zapach. To bardzo niedobry sygnał, bo stąd tylko krok do tzw. bliskich spotkań – mówią pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Radzą, że jeżeli wchodzimy w młodnik, nawet na szlaku turystycznym, należy zachowywać się w miarę głośnio.

– Natomiast jeżeli jakiekolwiek dzikie zwierzę pozwala nam blisko podejść, powinniśmy się zastanowić co robimy, bo to oznacza, że może być oswojone lub chore – uczulają leśnicy.

Apelują do turystów, aby nie zostawiali odpadków np. w miejscach odpoczynku czy na parkingach. Ostatnio drapieżniki są często spotykane właśnie, gdy buszują w koszach na śmieci.