Nagła śmierć znanego polityka Platformy Obywatelskiej. Z Tuskiem był od początku [FOTO]

Wiadomość nadeszła z Poznania. W wieku zaledwie 52 lat zmarł Piotr Nycz, wieloletni członek Platformy Obywatelskiej, który przez jakiś czas zasiadał nawet w radzie krajowej partii. Nycz był nie tylko politykiem, lecz także lekarzem. W latach 2014-2018 piastował funkcję dyrektora Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych.

Nycz był także członkiem władz pierwszej partii Donalda Tuska – Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Później był z nim w Unii Wolności. W kwietniu 2018 ubiegłego roku Nycz w nieprzyjemnej atmosferze zrezygnował z funkcji dyrektora POSUM. Trochę wcześniej podpisywał umowę na budowę Centrum Medycyny Senioralnej i Paliatywnej. Później władze miasta zarzucały mu, że dopuścił się finansowych nadużyć. Sprawa zgłoszona została nawet do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak informuje „Głos Wielkopolski” polityk zmarł w swoim domu, gdzie miał zasłabnąć.

Pożegnanie zamieścił na Twitterze Krzysztof Lisek, były poseł i europoseł Platformy Obywatelskiej. „Smutna wiadomość z Poznania. Wczoraj wieczorem zmarł nagle Piotr Nycz. Lekarz, jeden z liderów „drugiego” @NZSorg członek władz KLD, UW i PO. Zawsze aktywny i zaangażowany. Piotrze, przyjacielu, za wcześnie!” – napisał.