Mazurek pogrążył Broniarza w programie NA ŻYWO. Pokazał jedno zdjęcie… Szefa ZNP zatkało [WIDEO]

Strajk nauczycieli trwa już od pewnego czasu, lecz jak zapewniają jego organizatorzy, to jego apogeum ma dopiero nadejść i ma być bardzo dotkliwe w swoich skutkach.

Społeczeństwo jest bardzo sceptycznie nastawione do żądań, które kierują nauczyciele. Żądają oni bowiem, aż 1000 zł podwyżki wynagrodzenia, lecz jak celnie zauważają eksperci jest to znikoma gwarancja tego, że wraz z podwyżkami wynagrodzeń jakość nauczania się poprawi.

Od lat na czele Związku Nauczycielstwa Polskiego stoi Sławomir Broniarz, któremu ciężko jest przypisać apolityczność wobec władz. Nie bez powodu przewodniczący ZNP jest określany mianem polityka, a nie działacza społecznego.

Broniarz od samego początku objęcia władzy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości publicznie pokazuje się z głównymi twarzami opozycji, które za główny cel obrały sobie nie działanie na korzyść państwa, lecz standardowe odsunięcie PiS od władzy.

Sławomir Broniarz był niedawnym gościem radia RMF FM, gdzie znalazł się w ogniu pytań kierowanych do niego ze strony redaktora Roberta Mazurka. Dziennikarz poruszył wiele kwestii, na które szefowi ZNP był niezmiernie trudno odpowiedzieć. Oto najciekawsze fragmenty programu: