Ostro jak nigdy! Macierewicz nie zostawił na nich suchej nitki

Dyrektywa ACTA 2 to brutalny atak na wolność, który stoi po stronie pieniędzy, po stronie wielkich, gigantycznych, oligarchicznych struktur. PO głosując za ACTA 2 „podłożyła się” wielkim oligarchom, wielkim interesom. Może być, że jest to związane także z niemieckimi interesami – mówił b. szef MON Antoni Macierewicz na antenie Polskiego Radia 24.

– Nie ma wolności także bez wolności mediów. Bez wolności mediów jednostka może być manipulowana i nie zagwarantuje sobie wolności. Decyzja Parlamentu Europejskiego pozwala cenzurować internet – mówił były minister obrony narodowej.

– Dyrektywa ACTA 2 to brutalny atak na wolność, który stoi po stronie pieniędzy, po stronie wielkich, gigantycznych, oligarchicznych struktur – mówił Macierewicz. – ACTA 2 jest zagrożeniem. Jeżeli otworzy się furtkę to wielkie korporacje i służby specjalne zrobią z tego olbrzymie wrota. To zagrożenie doprowadzi do bardzo daleko idących patologii. Będzie gigantyczny chaos w internecie i wzrost przestępczości internetowej.

– Wprowadzenie ACTA 2 było błędem. To, co mówili pan prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki: będziemy to implementować tak, żeby jej istota została wyrugowana, żeby nie zagrozić wolności internetowej. To coś, co polski parlament może zrobić – podkreślił szef podkomisji smoleńskiej.

– PO głosując za ACTA 2 „podłożyła się” wielkim oligarchom, wielkim interesom. Myślę, że taka jest geneza tej decyzji. Może być, że jest to związane także z niemieckimi interesami.

Źródło: Polskie Radio 24