CBA w warszawskim ratuszu! Są pierwsze zatrzymania

Centralne Biuro Antykorupcyjne na zlecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało trzy kolejne osoby związane z nieprawidłowościami przy warszawskich reprywatyzacjach nieruchomości – dowiedziała się w środę PAP. Rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała PAP, że jedną z nich jest b. dyrektor w warszawskim ratuszu.

Prok. Bialik powiedziała PAP, że dwie z trzech zatrzymanych osób powiązane są biznesowo i towarzysko z osobą skupującą prawa do nieruchomości w Warszawie.

„Mają im zostać przedstawione zarzuty podejmowania działań mających na celu utrudnienia postępowania przygotowawczego, aby jeden z podejrzanych uniknął odpowiedzialności karnej” – wyjaśniła rzecznik.

Trzeci z zatrzymanych to były dyrektor w warszawskim urzędzie miasta. Zarzuca się mu przyjęcie korzyści majątkowej w zamian za wydanie decyzji odszkodowawczych dotyczących nieruchomości warszawskich – powiedziała PAP Bialik.

Temistokles Brodowski z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział PAP, że funkcjonariusze biura zatrzymali trzy osoby, ale o szczegóły sprawy odesłał do prokuratury.