Szokujące słowa Broniarza! Uczniowie mają olbrzymi problem

zef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz stwierdził na piątkowej konferencji prasowej, że z powodu protestu nauczycieli przeprowadzenie matur jest zagrożone. Szef ZNP pytany przez dziennikarzy o możliwość nieklasyfikowania uczniów stwierdził z pełną powagą, że “tam, gdzie rady pedagogiczne podejmują uchwały o nieklasyfikowaniu, siłą rzeczy nie będzie klasyfikacji uczniów w tym czasie”.

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz ocenił, że z powodu protestu nauczycieli przeprowadzenie matur jest zagrożone. Pytany przez dziennikarzy o możliwość nieklasyfikowania uczniów odpowiedział, że “tam, gdzie rady pedagogiczne podejmują uchwały o nieklasyfikowaniu, siłą rzeczy nie będzie klasyfikacji uczniów w tym czasie”.

Odpowiadając na pytanie podczas konferencji prasowej o to, czy “matury są zagrożone”, Broniarz odpowiedział: “Moim zdaniem tak”.

“Ktoś, kto uczestniczy w strajku, musi sobie zdawać sprawę z tego i jestem przekonany, że tak jest, że to jest decyzja, która wiąże się z pewnymi konsekwencjami – powiedział Broniarz.

Prezes ZNP podkreślił, że strajkujący nauczyciele “w żadnej mierze nie krępują decyzji ani woli dyrektora w zakresie realizacji zadań, które służą temu, żeby zabezpieczyć mienie, obiekt, zdrowie i bezpieczeństwo uczestników”.

Wcześniej podczas spotkania z dziennikarzami minister edukacji narodowej Anna Zalewska powiedziała, że nie wyobraża sobie sytuacji, że brak rad klasyfikacyjnych uniemożliwiłby uczniom przystąpienie do matury.

“Myślę, że i związkowcy na ten temat się wypowiadali, mówiąc, że są to granice, których nie wolno przekroczyć – skomentowała Zalewska.

“Przepisy stanowią jednoznacznie: po pierwsze prawo oświatowe mówi, że dyrektor ma taki obowiązek, żeby taką radę klasyfikacyjną przeprowadzić, a nauczyciele obowiązek uczestniczenia w radzie klasyfikacyjnej – wyjaśniła.

Zaznaczyła, że ewentualny brak rad klasyfikacyjnych nie tylko uniemożliwiłby uczniom przystąpienie do matury, ale również oznaczałby konieczność powtarzania roku przez uczniów, co jest niewątpliwie sporym uszczerbkiem w ich interesie.

Strajk głupcze! Czyli "cyrk przyjechał do miasta". O tym jak nie być małpą