Wyciekły przerażające dane! Oto ilu jest Ukraińców w Polsce

Już prawie 600 tysięcy cudzoziemców płaci w Polsce składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. To liczba dwa razy większa niż przed rokiem. Największą grupę stanowią obywatele Ukrainy.

Liczba cudzoziemców ubezpieczonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wzrosła na koniec lutego 2019 roku do 584 tysięcy – poinformował w TVN24 BiS prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska.

Jak mówiła, obserwujemy wzrost ponieważ rozpoczął się już sezon zatrudniania cudzoziemców – wyjaśniała Uścińska.
Wskazywała, że są oni zatrudniani głównie w takich branżach jak usługi administrowania i działalność wspierająca, np. ochrona, sprzątanie, przemysł i przetwórstwo oraz budownictwo.

– Wśród cudzoziemców płacących składki w ZUS najwięcej jest Ukraińców – 431 tysięcy i Białorusinów – 35 tysięcy. Ponad 2/3 wszystkich cudzoziemców to mężczyźni, z czego najwięcej znajduje się w przedziale wiekowym 25-29 lat. Jeżeli chodzi o kobiety to ponad 18 proc. jest w wieku 30-35 lat – powiedziała prezes ZUS.

58 proc. legalnie pracujących cudzoziemców jest zatrudnionych – według rejestru ZUS – w oparciu o umowę o pracę.

Jeszcze 10 lat temu w Polsce składki emerytalne lub rentowe do ZUS płaciło zaledwie 65 tys. obcokrajowców. Przed czterema laty ich liczba urosła do 124 tys. W czerwcu ubiegłego roku było ich 378 tys.

Ukraińcy w ciągu całego roku wpłacają …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<