Z OSTATNIEJ CHWILI! Szokująca wersja wydarzeń w Paryżu. Pożar nie był przypadkiem?!

Katedra Notre Dame była czymś więcej niż tylko zwykłym kościołem, zabytkiem czy atrakcją turystyczną. Katedra Notre Dame była symbolem Francji. Niestety, ten symbol wczoraj został poważnie zniszczony przez pożar.

W związku z tym dostaliśmy do informacji, których jasno wynika, iż niecały miesiąc wcześniej pożar pojawił się w kościele Saint-Sulpice. Na terenie Francji płoną również inne kościoły, a w ub.r. odnotowano tam aż 875 aktów wandalizmu wobec miejsc chrześcijańskiego kultu.

Zgodnie z oficjalnymi statystykami francuskiej policji w zeszłym roku aktami wandalizmu dotkniętych zostało aż 875 francuskich kościołów (uszkodzenia mienia, wulgarne napisy, podpalenia). Kolejne 129 kościołów zgłosiło włamania z kradzieżą mienia. Zdewastowano również 59 cmentarzy. I w wczorajszym przypadku służby nie wykluczają możliwości położenia ognia. Jednym z argumentów przemawiającym za tym jest fakt, iż pożar przemieszczał się w niesamowicie szybkim tempie.

W całej sprawie głos zabrały największe osobowości świata polityki i kultury.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska zaangażuje się w odbudowę katedry Notre Dame. – Będą różne możliwości włączenia się w pomoc – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

„Notre Dame jest jednym z największym światowych skarbów. Myślami jesteśmy z Francuzami” – napisał na Twitterze były prezydent USA Barack Obama.

Moje myśli są z Francuzami i służbami ratunkowymi, które walczą ze straszliwym pożarem katedry Notre Dame” – napisała na Twitterze premier Wielkiej Brytanii Theresa May.