ZNP podjęło decyzję. Dla uczniów to prawdziwa katastrofa

Strajk nauczycieli trwa już od ponad tygodnia w polskich szkołach. Powodem takiej sytuacji jest brak porozumienia między ZNP a rządem ws. podwyżek. W takiej sytuacji sprawy w swoje ręce postanowili ostatecznie wziąć maturzyści szkoły ekonomicznej w Szczecinku, którzy zorganizowali własny

“Strajk dla Maturzystów”. W ramach akcji przyszli do szkoły z transparentami “Ciekawe co na to wychowawca?, Nauczyciele uczniom, uczniowie nauczycielom, Murem za nauczycielami, ale co z naszymi maturami?

i poprosili nauczycieli o rozmowę.

Do dialogu doszło dopiero po długich pertraktacjach, ponieważ nauczyciele nie życzyli sobie obecności mediów. W rozmowie padły szokujące słowa, które mogą oznaczać dla uczniów, to czego się każdy obawia, czyli braku możliwości zdawania matury.

Nasza przyszłość wisi pod znakiem zapytania. Stresujemy się tym, co będzie, nawet nie wiemy, co z nami jest. Niektórzy nauczyciele się wyłamali i wystawili nam oceny. To są pojedyncze jednostki, które podeszły do tego moralnie i widzą nasz stres, co się dzieje z nami -- mówił jeden z uczniów podkreślając, że tegoroczni maturzyści stresują się “nie tylko maturami, ale tym, co będzie z nami przez całe życie”.

Jeśli nie przystąpimy do matur, to mamy rok w plecy -- mówił.

Dobrze wiemy, że są wszyscy nauczyciele, którzy mogliby te oceny wystawić. Popieramy strajk, rozumiemy postulaty, rozumiemy was, ale też chcemy zrozumienia od was – naszego stresu, który i tak jest duży przez sam fakt matury (…) My nie wiemy, co robić, czy mamy się uczyć, chodzić na korepetycje. Co mamy ze sobą robić? Czy przystąpimy do matur teraz, czy w czerwcu, czy może w sierpniu, czy mamy czekać do następnego roku? -- dopytywał słysząc w odpowiedzi, że nauczycielka też nie wie, co będzie z nią, co będzie z jej dziećmi i co będzie z jej… wakacjami.

“Każdy dzień przynosi coś innego”, “Nie powiem wam, czy matury …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<

Zobacz również:

Strajk głupcze! Czyli "cyrk przyjechał do miasta". O tym jak nie być małpą