Rząd ogłasza olbrzymi sukces! ZNP i Broniarz są wściekli. To ich porażka

Strajk nauczycieli trwa już od ponad tygodnia w polskich szkołach. Powodem całej sytuacji jest brak porozumienia między ZNP a rządem w kwestii dotyczącej podwyżek dla nauczycieli. ZNP stawia twarde warunki, na które rząd nie może się zgodzić.

Szefowa MEN poinformowała w radiowej Jedynce, że rząd na czwartek został zaproszony przez przedstawicieli Forum Związków Zawodowych i Związku Nauczycielstwa Polskiego na spotkanie w Radzie Dialogu Społecznego. We wtorek poinformował o tym na Twitterze ZNP.

Jesteśmy z tym porozumieniem i z tymi propozycjami, które są już na stole – zaznaczyła Zalewska.

Wyraziła też nadzieję, że rządowi uda się przekonać związki, by zawiesiły protest i usiadły do proponowanego przez premiera Mateusza Morawieckiego okrągłego stołu. Minister zapowiedziała przy tym, że w czwartek szef rządu ogłosi szczegóły odnośnie do formuły rozmów i miejsca, w którym będą się odbywać.

Pierwsza sesja okrągłego stołu w sprawie oświaty ma się odbyć w przyszłą środę, czwartek lub w piątek.

– Szefowa MEN w rozmowie z Jedynką wskazała także, że kolejną już grupą, która zaczęła się denerwować egzaminami, są maturzyści. – Ja ją uspokajam – zobaczcie: udało się przeprowadzić egzaminy po 8 klasie i gimnazjalne – powiedziała.

Dobry znak, że mają nadzieję, że związki zawodowe przekonają się do zawieszenia strajku, do tego, żeby usiąść do okrągłego stołu, a młodzi ludzie, bez jakichkolwiek złych emocji przystąpią do matur. Matury się odbędą – powiedziała.

Szefowa resortu edukacji na dzisiejszej konferencji prasowej wspomniała również o …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<