Broniarz już postanowił! Ujawnił dziennikarzowi jak dalej będzie wyglądał strajk

Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz, odpowiadając w piątek na pytanie dziennikarza radia TOK FM, czy rodzice mają wracać po wakacjach z dziećmi do szkoły, czy będzie strajk odpowiedział, że jeżeli we wrześniu dojdzie do protestu nauczycieli, to „nie (…) w tak radykalnej formie”.

„Jeżeli te emocje są, a one są, to one nie będą się przeradzały w tak radykalne formy protestu. Być może, jeżeli wrócimy do elementu strajkowego, to w zupełnie innej konwencji, żeby nie powtarzać tego, co robiliśmy obecnie” -- powiedział Broniarz.

W czwartek szef ZNP poinformował o zawieszenie strajku. Jednocześnie zapowiedział, że jeżeli rząd nie zrealizuje postulatów związku, nauczyciele podejmą strajk we wrześniu. Zwracając się na konferencji prasowej za pośrednictwem mediów do szefa rządu, oznajmił: „Panie premierze Mateuszu Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na konkretne rozwiązania z pana strony”.

„Dziś zawieszamy strajk, ale protest trwa nadal i będzie trwał, aż do skutku. Panie premierze, siadamy do pracy, my nauczyciele, ale chcemy, by pan zrobił to samo, żeby był pan przygotowany na wrzesień i żeby był pan przygotowany do realizacji naszych postulatów, bo my z nich nie zrezygnujemy” -- dodał.

Prezes ZNP poinformował, że związek nie rezygnuje ze …

>>>CZYTAJ DALEJ<<<

Zobacz również:

STRAJK czyli IGRZYSKA DLA IDIOTÓW