Dla nauczycieli to koniec! Rząd właśnie podjął ostateczną decyzję. Nic nie można zrobić

Ostatnie w mediach wspierających opozycję pojawiło się mnóstwo spekulacji co do faktu wypłacania wynagrodzeń dla nauczycieli. Dziennikarze prześcigali się w pomysłach na to, w jaki sposób obejść prawo i wypłacić pieniądze strajkującym z sektora oświaty.

Teraz wszystko stało się już jasne. Beata Kempa w kilku swoich wupowiedziach nie pozostawiła złudzeń. To będzie bardzo ciężki czas dla nauczycieli.

– Samorządy nie mogą wypłacić strajkującym nauczycielom rekompensat finansowych – powiedział minister Beata Kempa, komentując spór wokół tego, czy samorządy mogą wypłacić nauczycielom rekompensaty za strajk.

– Doskonale samorządy wiedzą, że nie mogą podjąć takiej decyzji, ponieważ przekroczą prawo i czeka ich rzecznik dyscypliny finansów publicznych. Niektórzy samorządowcy mają jednak inne zdanie i jeszcze podczas strajku, który dziś został zawieszony – deklarowali, że nauczyciele otrzymają pieniądze – powiedziała Beata Kempa.

– Jestem prawnikiem, jestem człowiekiem prawa, a prawo nie przewiduje takiej możliwości, czy to się komuś podoba, czy nie. Nawet jeśli ktoś ma najlepsze intencje – mówiła.