Trzaskowski upokorzony na oczach całej Polski! Prawica w euforii

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego ws. zakazu organizacji zgromadzeń publicznych, planowanych na 1 maja.

– Wydanie zaskarżonej decyzji zostało poprzedzone czynnościami wyjaśniającymi ze strony prezydenta m.st. Warszawy, które jednak nie dawały podstaw do przyjęcia, że odbycie 1 maja zgromadzenia narusza zasadę organizowania zgromadzeń oraz może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach – oświadczył sędzia.

– Zgromadzenie, zdaniem sądu, może odbyć się na placu Zamkowym, który tylko w nieznacznej części zostanie wyłączony w związku z uroczystościami zaplanowanymi na 3 maja. Zgromadzenie nie koliduje ze spotkaniami premierów na Zamku Królewskim i jest do pogodzenia z organizowanym przez Stołeczną Estradę piknikiem „Festiwal Europejski” – podkreślił.

Zapowiedziany przez narodowców Marsz Suwerenności ma 1 maja o godz. 13:00 wyruszyć z Pl. Zamkowego i Krakowskim Przedmieściem przejść do ulicy Jasnej przed przedstawicielstwo Komisji Europejskiej.

Źródło: polsatnews.pl