6 godzin pozwoliła robić ze sobą wszystko. Szybko pożałowała

Marina Abramović eksperyment. Gdy tylko natknęliśmy się na tą historię w sieci od razu postanowiliśmy o tym napisać, dlatego że poniższy eksperyment zaprezentowany przez serbską artystkę Marinę Abramović jest doskonały przykładem na to jak okrutni ludzie potrafią być.

Jednak ten pokaz był jednym z jej najbardziej szokujących „występów”. Miał miejsce w 1974 roku. Artystka postanowiła wtedy dosłownie wystawić swoje ciało na widok publiczny i wszystkim zgromadzonym podczas performance’u  zezwolić na zrobienie z nią wszystkiego, co sobie wymyślą, jednakże tego się nie mogła spodziewać.

Marina Abramović eksperyment Czy była gotowa na taki efekt?

Otóż jak się niebawem przekonała projekt, który wystawiła pod nazwą ”Rhythm 0” okazał się dla niej samej bardzo ryzykowny, bowiem ona sama nie wyszła z niego bez szwanku. To było jak amok, dlatego że ludzie kompletnie postradali rozum, jednakże po kolei.

Całość rozpoczęła się dość niewinnie. Marina miała stać nieruchomo przez następne 6 godzin w studiu Morra w Neapolu, dlatego że takie było początkowe założenie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Anna zmarła podczas seksu. Aresztowano jej chłopaka

Przy niej znalazły się 72 przedmioty i napis:

„Dookoła mnie znajdują się przedmioty. Możesz mnie nimi potraktować. Jestem obiektem. Biorę pełną odpowiedzialność za wszystko, co zostanie mi uczynione.

Czas 6 godzin.”

Wcześniej przedmioty artystka rozdzieliła na dwie grupy, jednakże nie wiedziała jaki będzie efekt.

„Przyjemne” jak kwiaty, pióra, wino, kawałki chleba i „niebezpieczne” jak noże, żyletki, łańcuchy i atrapa pistoletu.

W ciągu pierwszej godziny…

>>>CZYTAJ DALEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA<<<


źródło: webniusy.pl