Andrzej Duda pokazał miejsce w szeregu lewicowym mediom. Donald Trump był pod wrażeniem. To trzeba zobaczyć (wideo)

Andrzej Duda przebywa aktualnie z sześciodniową wizytą w Stanach Zjednoczonych. Głowa państwa przybyła na zaproszenie prezydenta USA — Donalda Trumpa. Powodem spotkania są przede wszystkim kwestie obronności. Obaj prezydenci rozmawiali o kwestiach dotyczących kupna samolotów F-35 oraz budowy „Fortu Trump”, który ma służyć jak zabezpieczenie Polski przed ewentualnym atakiem ze wschodu.

Konferencja Duda – Trump

Przeczytaj także: Robert Biedroń upokorzony! Dziennikarz zadał bardzo niewygodne pytanie

Andrzej Duda wygłosił mocny referat dla lewicowych mediów podczas konferencji. Donald Trump był pod wrażeniem wypowiedzi polskiego prezydenta
Andrzej Duda wygłosił mocny referat dla lewicowych mediów podczas konferencji. Donald Trump był pod wrażeniem wypowiedzi polskiego prezydenta

Obaj politycy po spotkaniu udali się na konferencję prasową. Nie brakowało pytań, które niekoniecznie były związane z sensem wizyty prezydent Andrzeja Dudy. Jedno z nich padło ze strony amerykańskich dziennikarzy i dotyczyło kwestii praworządności w Polsce. Dziennikarz przypomniał, iż aktualna sytuacja w Polsce nie jest zbyt dobrze odbierana w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Na te zarzuty przęsło odpowiedział prezydent RP.

Polecamy także: Wyciekła szokująca przeszłość Broniarza! Oto kim był w 1981 roku

Andrzej Duda zaprzeczył zasadności tych zarzutów. Dodał, że w Polsce są respektowane wszelkie zasady wynikające z demokratycznego ustroju państwa. Prezydent dodał, że w Polsce nie miały miejsca sytuację, aby policja użyła siły względem demonstrantów. W ocenie głowy państwa, każdy w Polsce ma prawo do okazywania swoich przekonań.

Andrzej Duda o sytuacji we Francji

Prezydent w tym elemencie wypowiedzi odniósł się również do sytuacji na zachodzie Europy. To właśnie tam w takich krajach jak choćby Francja dochodzi do siłowego tłumienia manifestacji. Przypomnijmy, że francuska policja na polecenie podwładnych Emmanuela Macrona użyła siły względem „żółtych kamizelek”. Czy tak wygląda wersja praworządności na zachodzie Starego Kontyngentu?

Andrzej Duda na koniec swojej wypowiedzi zaprosił dziennikarzy i wszelkich sceptyków praworządności do Polski. Prezydent chciałby, aby zobaczyli oni na własne oczy sytuację w Polsce.

Cele wizyty prezydenta


Wizyta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych zaplanowano na sześć dni. Prezydent skupił się przede wszystkim na kwestiach związanych z obronnością. Polska ma zakupić ponad 30 samolotów F-35, które mają zastąpić poradziecką.

POLECAMY:

Jarosław Bieniuk przerywa milczenie! Wstrząsający wywiad

Tak Donald Tusk sprzedał Polskę! Zrobią wszystko aby ta lista zniknęła z sieci

6 godzin pozwoliła robić ze sobą wszystko. Szybko pożałowała

Wyciekła szokująca przeszłość Broniarza! Oto kim był w 1981 roku

Wyciekła szokująca przeszłość Broniarza! Oto kim był w 1981 roku

źródło: Twitter