PILNE: Jest wyrok ws. katastrofy smoleńskiej! Wskazano winnych

KATASTROFA SMOLEŃSKA wyrok: To prawdziwy przełom. Zapadł pierwszy wyrok ws. katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Jednym ze skazanych okazał się Tomasz Arabski — były szef kancelarii prezesa rady ministrów za czasów rządów Donalda Tuska. Według sądu Arabski nie dopełnił ciążących na nim obowiązków związanych z organizacją lotu prezydenckiego samolotu. Z tego powodu mężczyzna i 5 innych osób usłyszało wyroki skazujące.

Katastrofa Smoleńska wyrok

Przeczytaj także: Robert Biedroń upokorzony! Dziennikarz zadał bardzo niewygodne pytanie

Zdaniem sądu, Tomasz Arabski nie dopełnił swoich obowiązków w dniach od 16 marca do 10 kwietnia 2010 roku i wymierzył mu karę 10 miesięcy więzienia z warunkowym jej wykonaniem na okres 2 lat. Pełnomocnicy oskarżyciela posiłkowego wnosili nawet o karę 3 lat bezwzględnego więzienia. Dla reszty oskarżonych pełnomocnik również wnosił o nałożenia kary bezwzględnego więzienia. Jednak sąd nie widział podstaw do zastosowania tego typu rodzaju kary.

Polecamy także: Wyciekła szokująca przeszłość Broniarza! Oto kim był w 1981 roku

Zarzuty i kara dla Tomasza Arabskiego w związku z katastrofą smoleńską

Oprócz byłego szefa kancelarii premiera, oskarżeni w sprawie zostali dwaj urzędnicy kancelarii ówczesnego premiera- Monika B. i Mirosław K., a także Justyna G. i Grzegorz C., będący w tamtym okresie pracownikami polskiej ambasady w Moskwie.

Prokurator w swej mowie końcowej podkreślił wniosek o kary w zawieszeniu dla wszystkich oskarżonych. Propozycja dla Tomasza Arabskiego wynosiła półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Większa część pełnomocników zostawiła do decyzji sądu rozstrzygnięcie o karach, wnosząc o uznanie winy całej piątki oskarżonych.

Katastrofa Smoleńska: To pierwszy wyrok za katastrofę smoleńską! Człowiek Tuska usłyszał wyrok . Cała Polska wstrzymała oddech. Sprawiedliwość triumfuje?
Katastrofa Smoleńska: To pierwszy wyrok za katastrofę smoleńską! Człowiek Tuska usłyszał wyrok . Cała Polska wstrzymała oddech. Sprawiedliwość triumfuje?

Przeczytaj również: Dantejskie sceny w Paryżu! Sytuacja wymknęła się spod kontroli [WIDEO]

Całe postępowanie rozpoczęło się w 2016 roku. To wówczas grupa bliskich osób, które zginęły pod Smoleńskiem, wniosły akt oskarżenia, który kolejno został przejęty przez prokuratora.

POLECAMY:

Zdrójkowski zdradza szczegóły sezonu Rodzinka.pl!

Gąsiewska przeraziła fanów! Przestrzega wszystkich na Insta

Wojewódzki i Korwin. Król TVN upokorzony we własnym show

Skandal! Wojewódzki obraził publicznie swoich fanów. Zrobił to specjalnie?

Kurdej Szatan pokazała piersi na Insta! Ludzie się oburzyli

Katastrofa Smoleńska wyrok