Polacy zabrali głos ws. reparacji od Niemiec! To sygnał dla rządu

Polska – Niemcy Reparacje Wojenne: Temat ten jest już od bardzo dawna poruszany przez krajową opinię publiczną. Rozpoczął go rząd Prawa i Sprawiedliwości, który wielokrotnie podkreślał, iż Polsce są należne Reparacje Wojenne od naszych zachodnich sąsiadów. Innego zdania są jednak Niemcy, którzy twierdzą, że Polska zgłasza roszczenia dawno uregulowane.

Firma sondażowa Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wykonała sondaż wśród Polaków na temat Reparacji Wojennych. Należy podkreślić, że jest to temat mocno newralgicznych. Straty jakie przyniósł Polsce konflikt z Niemcami są szacowane na olbrzymie sumy. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tu już o samą kwestię odebranego lub zniszczonego mienia. Z powodu konfliktu życie straciły miliony polskich obywateli, których rodzinom w marginalnej części zapłacono zadośćuczynienie.

Polska – Niemcy Reparacje Wojenne: Dziś okazuje się, że aż ponad połowa naszych rodaków jest za jakimikolwiek działaniami rządu w sprawie reparacji. Nie pozostawiają żadnych złudzeń wyniki sondażu. Pytanym zadano następujące pytanie: Czy popiera Pani/Pan działania polskich władz w sprawie uzyskania odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w wyniku niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej?

Wyniki sondażu są następujące: 25% badanych odpowiedziało, że „zdecydowanie popiera”, 28% „raczej popiera”, z kolei 19% „zdecydowanie nie popiera”, a 12%. „raczej nie popiera”. Natomiast 28% badanych stwierdziło, iż nie ma zdania w tej sprawie. Wynika z tego jasno, że ponad połowa Polaków opowiada się za tym, aby polskie władze rozpoczęły jakiekolwiek działania w całej sprawie. Zdaniem posła Arkadiusza Mularczyka zajmującego się całą sprawą wynika, że kwota jaką Polska mogłaby egzekwować od Niemiec oscyluje w granicach około 1 biliona dolarów.