Od czego zacząć remont dachu?

Remont dachu to przedsięwzięcie, które warto dokładnie zaplanować. Od czego zacząć działania związane z remontem? O czym warto pamiętać w tym przypadku?

Remont dachu

Remont dachu wymaga dokładnego przeanalizowania wdrożonych prac, a także zgromadzenie środków potrzebnych do wykonania danych czynności. Niezwykle ważne jest to, aby po zdjęciu warstwy starego pokrycia dachowego określić, cze elementy konstrukcji więźby dachowej są w bardzo dobrym stanie. To pozwoli na dalsze działania, które związane będą z wymianą dachu i nałożeniem nowego pokrycia.
Niestety nie zawsze mamy do czynienia z przystąpieniem od razu do tych czynności, gdyż czasami konieczna jest wymiana całej konstrukcji lub poszczególnych elementów. Pamiętajmy o tym, że w tym przypadku trzeba uzyskać pozwolenie na budowę – to samo dotyczy zmiany kształtu dachu przez inwestora, a także obniżenia lub podwyższenia poziomu dachu.

Specjalistyczna pomoc

Wyremontowanie starego dachu najczęściej wymaga pomocy wyspecjalizowanej firmy, która zatrudnia doświadczonych dekarzy. Nie każdy bowiem posiada określoną wiedzę na ten temat, dlatego nie warto samemu rozpoczynać remontu, gdyż możemy popełnić szereg błędów. Wybierając ekipę remontową pamiętajmy o postawieniu na firmę cieszącą się dobrą renomą i uznaniem na rynku. Z pewnością określi ona zakres czynności, które trzeba wykonać, a także przedstawi koszty, które są konieczne w przypadku wykonania remontu dachu. Im więcej uszkodzeń i im starszy dach mamy zamiar wyremontować, tym więcej prac będzie koniecznych, co wiąże się z wydłużeniem czasu remontu i większymi kosztami. Pamiętajmy o tym, żeby posiadać dodatkową gotówkę, gdyż w trakcie prac może się okazać, że trzeba wykonać także inne zadania, nie zawsze przewidziane na początku.

Remont dachu należy zacząć od poszukania ekipy remontowej, która zna się na wymianie dachu na nowy lub naprawieniu starego pokrycia dachowego. Warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie zawsze pracą idą szybko i sprawnie. Jak w każdym remoncie, potrzebować będziemy sporych oszczędności, gdyż jest to kosztowna inwestycja na długie lata.

Artykuł powstał we współpracy z www.proof-tech.com/naprawa/