Poznaj zalety plis okiennych

W sypialniach, kuchniach, łazienkach, salonach czy nawet w przedpokojach coraz częściej można zobaczyć plisy okienne. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawca się na każdym oknie – niezależnie od jego rozmiaru czy nawet kształtu. Tego typu rolety można zamontować w bezinwazyjny sposób, uzyskując w ten sposób estetyczną i funkcjonalną ochronę przed promenowaniem słonecznym/niepożądanymi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Jak najbardziej warto poznać zalety posiadania plis okiennych.

Dlaczego plisy okienne to dobry wybór?

Na oknach bardzo często goszczą rolety i żaluzje, po które sięga się przede wszystkim w celu osłonięcia się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i zwiększenia prywatności. Na rynku nie brakuje też bardziej dekoracyjnych osłon okiennych, a przykładem takich są plisy. Wyglądają one bardzo wyjątkowo, dostępne są w wielu wariantach i można je bardzo łatwo zamontować na każdym oknie. Nawet jeśli mamy okno o nietypowym kształcie, nie ma problemu z dopasowaniem do niego plisy. Sam mechanizm ich działania jest nietypowy. Wyposażone są one w materiał, który zwija się w harmonijkę. Możliwe jest zsuwnie ich zarówno od dołu, jak i z góry, przez co można dowolnie regulować natężenie światła. Wybór mamy też, jeśli chodzi o sposób montażu. W przypadku tego bezinwazyjnego wystarczy zainstalować plisy do ramy okna za pomocą specjalnych haczyków lub zaczepów.

Plisy okienne gwarantują dobre zabezpieczenie zarówno przed promieniowaniem słonecznym i innymi źródłami światła z zewnątrz oraz przed wzrokiem niepożądanych osób. Skutecznie blokują oślepiające smugi światła i zwiększają prywatność. W sprzedaży dostępne są nawet takie plisy, które posiadają materiał odbijający promienie słoneczne i ochraniający wnętrze przed nagrzewaniem się. Zaletą plis jest to, że można zasunąć je na dowolnej wysokości, dopasowując je do swoich aktualnych potrzeb. Tego typu osłony okienne najlepiej pasują do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym, ale świetnie prezentują się w większości wystrojów.

Artykuł powstał we współpracy z roletypremium.pl/plisy-warszawa/