W małopolsce zmarła zarażona kobieta. Nie ma jej w statystykach

Koronawirus w Polsce: wraz z liczbą zakażonych rośnie liczba zmarłych na Covid-19. w Krakowie zmarła kobieta, ale nie ma jej w statystykach. O co tu chodzi?

Czytaj też: Koszmarne wieści z UK: Zmarł 13-latek chory na COVID-19. Był „zdrowy”

Na terenie województwa małopolskiego potwierdzano kolejne 9 przypadków zakażeń koronawirusem. Pozytywny wynik testu odnotowano m.in. u 86-letniej kobiety z powiatu limanowskiego. Zmarła w szpitalu powiatowym w Limanowej. Do tej pory nie odnotowano jej śmierci w ogólnopolskich statystykach. Takie postępowanie rodzi wiele pytań o prawdziwość podawanych do informacji ogólnej danych.

„Wśród osób z Małopolski, u których badania potwierdziły zakażenie koronawirusem są trzy starsze osoby z powiatu limanowskiego (mężczyzna i dwie kobiety), starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku powiatu bocheńskiego oraz po jednej osobie z: Krakowa (kobieta w sile wieku), Tarnowa (mężczyzna w sile wieku), powiatu olkuskiego (młoda kobieta) i powiatu wielickiego (młody mężczyzna)”

– przekazało biuro prasowe wojewody.

Zmarła 86-letnia kobieta nie ma jej w statystykach

Szpital powiatowy w Limanowe, we wtorek w godzinach wieczornych potwierdził śmierć 86-letniej kobiety u której stwierdzono zarażenie koronawirusem. Wiadomo również, że kobieta była po udarze oraz że cierpiała na szereg innych chorób.

Póki co jej śmierć nie została ujęta w statystykach osób zmarłych z powodu CoVID-19. Za pośrednictwem biura prasowego wojewody przekazano, że jeżeli Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej otrzyma potwierdzenie o przyczynie zgonu z powodu koronawirusa, wtedy będzie podstawa do włączenia tej śmierci w statystyki.

Poinformowano również, że do tej pory w małopolsce zmarła jedna osoba ujęta w spisie zgonów z powodu COVID-19. Jest to 86-latek, posiadający też choroby współistniejące.

W regionie do tej pory odnotowano około 200 zakażeń.

źródło: Interia.pl

Koronawirus w Polsce: wraz z liczbą zakażonych rośnie liczba zmarłych na Covid-19. w Krakowie zmarła kobieta, ale nie ma jej w statystykach
Koronawirus w Polsce: wraz z liczbą zakażonych rośnie liczba zmarłych na Covid-19. w Krakowie zmarła kobieta, ale nie ma jej w statystykach

Polecamy także:

Koniec z robieniem zapasów. Wprowadzono limity w sklepach

Nie zamknęli szkół, ulice tętnią życiem. Będą drugie Włochy?

Nowe obostrzenia w Polsce! Ujawniamy szczegóły

To może Cię również zainteresować:

Skandal! Owsiak kupił sprzęt medyczny, ale Polska go nie dostanie

Kasia Kowalska przeżywa dramat. Znamy stan jej córki

Wiśniewski wyśmiał zalecenia PiS dotyczące koronawirusa