Drugi etap znoszenia obostrzeń już wkrótce! Podano datę

Koronawirus w Polsce: Zapowiedziano, że już wkrótce nastąpi drugi etap znoszenia obostrzeń, dalsze odmrażanie gospodarki ma znieść kolejne obostrzenia.

Polecamy również: Gigantyczna wpadka Biedronki! Rozdawali sprzęt za darmo

Temat zniesienia obostrzeń jest bez wątpienia bardzo ważny dla przedsiębiorców,  którzy z tego powodu już ponad miesiąc nie mogą w pełni wykonywać swojej pracy. Każdy dzień zamrożenia gospodarki to olbrzymie straty. W tej sytuacji pojawiła się nadzieja dla milionów Polaków.

Rzecznik rządu  – Piotr Muller odniósł się do słów ministra Jacka Sasina w sprawie drugiego etapu odmrożenia gospodarki. Kiedy nastąpi drugi etap?

Kiedy drugi etap znoszenia obostrzeń

Z informacji podanych przez rząd wynika, że w najbliższych dniach zostaną podjęte decyzje dotyczące uruchomienia kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Takie informacje w poniedziałek w rozmowie z mediami przekazał rzecznik prasowy rządu – Piotr Muller. W ten sposób odniósł się on również do ostatnich słów ministra Jacka Sasina, który wypowiedział się o radykalnym zniesieniu obostrzeń wprowadzonych przez władze.

Natomiast faktycznie jutro, pojutrze będą podejmowane decyzje dotyczące drugiego etapu znoszenia obostrzeń po tym, jak spłyną dane dotyczące tego tygodnia, który minął od wprowadzenia pierwszego etapu. Na tej podstawie będzie przyjęta data uruchomienia tego kolejnego etapu, czyli m.in. otwarcia hoteli, miejsc noclegowych, otwarcia w weekendy marketów budowlanych”

powiedział Muller.

Drugi etap 4 lub 11 maja? – rzecznik odpowiada

Tak samo, jak i termin dalszy, jeżeliby się okazało, że dane będą niekorzystne” – zaznaczył. Jak tłumaczył, rząd musi przeanalizować nie tylko dane dotyczące ogólnej liczby zakażeń, ale też miejsc, w których się one pojawiły.

– dodał

Koronawirus w Polsce: Zapowiedziano, że już w krótce nastąpi drugi etap znoszenia obostrzeń, dalsze odmrażanie gospodarki ma znieśc kolejne obostrzenia
Koronawirus w Polsce: Zapowiedziano, że już wkrótce nastąpi drugi etap znoszenia obostrzeń, dalsze odmrażanie gospodarki ma znieść kolejne obostrzenia/ screen YouTube

Źródło: Interia

Polecamy również: