Przełom! Dwóch Rosjan oskarżonych ws. Katastrofy Smoleńskiej

Katastrofa Smoleńska 2010: Z informacji medialnych wynika, że zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ. Mają być oni podejrzani o udział w doprowadzeniu do katastrofy prezydenckiego samolotu. Z doniesień medialnych wynika, że mieli to zrobić umyślnie. Zdaniem ekspertów byłby to przełom po ponad dekadzie od momentu katastrofy.

Katastrofa Smoleńska 2010: kontrolerzy oskarżeni

Zespół śledczy nr 1 w Prokuraturze Krajowej wystąpił do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotów z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trzech kontrolerów pełniących w 2010 r. służbę na lotnisku w Smoleńsku-Północ. – poinformowała w środę wieczorem rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

– Zarzuty, które postawiono kontrolerom dotyczą także umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym, skutkującego śmiercią wielu osób –­ dodała.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób. Wśród ofiar znalazł się między innymi prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Na pokładzie znajdowali się także najwyżsi dowódcy wojska i również ostatni prezydent RP na uchodźstwie – Ryszard Kaczorowski.

Źródło: ProPolski

Polecamy także:

Wykrzyczał prawdę o zamachu na WTC? Po tym jak to wyznał, zginął z rąk policjanta

Największe polskie gwiazdy także bez matury! Nie do wiary…

Wystarczy jedna szklanka dziennie! Efekty widać od razu