Masowe skargi do KRRiT na TVN! Ludzie żądają odebrania im koncesji! Czy to koniec reżimowej TV?

Portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło kilkanaście tysięcy skarg. Wszystkie dotyczyły jednej stacji – TVN. Ludzie, wściekli poziomem jaki reprezentuje przez wielu nazywana „reżimową”, domagają się odebrania koncesji.   

Do KRRiT wpłynęło w 2016 roku niemal 14 tysięcy skarg i wniosków, z których aż ponad 12 tysięcy to skargi na TVN i TVN24.

– Jednobrzmiące petycje zawierały odniesienia do materiałów prasowych opublikowanych w latach 2010-2016 na portalach internetowych, których autorzy wskazywali na przypadki nierzetelnych informacji podawanych na antenie programów TVN i TVN24 – opisała sprawę KRRiT.
Głośną sprawą, która spowodowała, że stacja TVN znalazła się pod lupą był reportaż,  w którym prawdopodobnie celowo podstawiono osobę łudząco podobną do pilota Artura Wosztyla.  Materiał z jego wypowiedzią został wyemitowany w wydaniu „Faktów” oraz w programie „Czarno na Białym”.

Petycję w sprawie odebrania koncesji TVN i TVN24 podpisało już ponad 35 tysięcy osób.

Wzór takiej petycji został zamieszczony w serwisie Citizengo.org.

– Programy informacyjne telewizji TVN są zmanipulowane, wprowadzają widza w błąd, niejednokrotnie podawane są w nich jako fakty, zdarzenia zmyślone, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością, wiele niewygodnych dla poprzedniej ekipy rządzącej a obecnej opozycji faktów i zdarzeń jest przemilczanych – napisała internautka w treści wniosku.

– Najgorszym jest jednak zjawisko szczucia przeciw sobie grup Polaków, które – wobec wyzwań stojących przed współczesną Europą – rozbija naszą narodową jedność – dodała.

Internauci wskazują liczne kłamstwa i manipulacje stacji TVN

– Kłamstwa i manipulacje TVN mają miejsce od lat, a informacji nie sposób tu oddzielić od opinii! Najlepszym tego przykładem jest, gdy po wygranej śp. Lecha Kaczyńskiego wyborów prezydenckich, TVN, ustami jednej ze swoich czołowych prezenterek, Justyny Pochanke, w taki oto sposób zakomunikowała to widzom: „Mam dla państwa złą wiadomość, Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie” – stwierdziła autorka petycji.

– O jakich informacjach tu mowa?!  O zwykłych, niegodziwych wrzutkach medialnych w stylu: „Jak nie wyląduję, to mnie zabije”?, o ostatniej, negatywnej opinii o filmie „Smoleńsk” wyrażonej przez Artura Wosztyla, który A. Wosztylem nie był?, o przekłamaniu wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego przez Katarzynę Kolendę-Zalewską, która sama przyznaje, że „dała plamę”? Nie za dużo tego? – zapytała.

Cóż… pozostaje czekać z zapartym tchem na jakąkolwiek reakcję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ze smutkiem stwierdzamy, że już jakiś czas minął i… nic się nie wydarzyło.

Redakcja – wSedno24.pl

 

źródło: Wirtualnemedia.pl


UDOSTĘPNIEŃ